Witraże samoprzylepne - folie na szyby

Okna i szyby wykorzystywane we wnętrzach do dzielenia pomieszczeń, zarówno w domach, jak w firmach, gabinetach i salonach bywają efektownym elementem wystroju, zarazem również pożądanym z uwagi na przepuszczane przez nie światło.

Z drugiej strony przejrzyste szkło nie tylko bardzo łatwo się brudzi eksponując każdy najmniejszy ślad, ale też w żaden sposób nie zapewnia intymności. Sposobem na rozwiązanie tych problemów, a zarazem na stworzenie ciekawego designu i efektownego klimatu wnętrza są samoprzylepne folie witrażowe. Umieszczane na oknie zapewnią dostęp światła, ale ograniczą możliwość zaglądania do wnętrza.

Witraże samoprzylepne mają w założeniu dwa różne zadania. Z jednej strony są dekoracją, która dzięki umieszczeniu na szybie będzie doskonale widoczna z obu stron, a z drugiej chronią szybę przed stłuczeniem, odciskami palców i zapewniają większą intymność we wnętrzu. W kontekście dekoracji wśród propozycji takich naklejek można znaleźć ciekawe motywy kolorowe, przypominające do złudzenia prawdziwe sakralne witraże okienne, ale o bardziej zróżnicowanej, również świeckiej tematyce. Przeciwieństwem są bardziej nowoczesne witraże samoprzylepne, jakie zaprezentowano na stronie http://art-newmedia.com/dekoracje_i_druki_na_szkle/naklejki_-_folia_witrazowa.html.


folie na szyby

folia witrażowa różowa

Cudowna naklejka na szybę zmieniająca kolor szkła na różowy. Folia jest odporna na zadrapania i nie palcuje się jak zwykła szyba.

folie na okna

czerwona folia na szybę

Piękna naklejka zmieniająca kolor szyby na czerwony. Folię możesz nakleić na okno, kabinę prysznicową oraz szklany blat.

Te kolorowe folie do ekspozycji na wszelkich szklanych powierzchniach w budynku świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie będą pasowały stylowe witraże wzorzyste, nawiązujące w swoim klimacie do wnętrz sakralnych, szlacheckich, pałacowych, muzealnych, czyli takich, które wiążą się ze stylem retro oraz określoną kulturą. Samoprzylepna kolorowa folia to sposób na oklejenie szyby w drzwiach do pokoju, gabinetu, łazienki, w której konieczna bywa bardziej intymna atmosfera. To również świetny sposób na urozmaicenie wielkich okien w loftach, zazwyczaj składających się z wielu małych szyb, które można losowo lub w sposób uporządkowany ozdabiać kolorowym materiałem.

Takie naprzemiennie tworzone kompozycje przypominają nieco gatunek sztuki, który popularność zdobywał w drugiej połowie XX wieku, a wyróżniało go łączenie kolorowych nieregularnych figur kontrastowo podkreślanych czarnymi liniami. Jednobarwne folie witrażowe mają też inną zaletę, jaką jest barwienie wpadającego do wnętrza światła. Umieszczone na oknie zewnętrznym w domu, ale również w lokalu czy dyskotece stworzą dodatkowy ciekawy efekt, dzięki któremu wnętrze będzie bardziej nastrojowe i romantyczne. Im ciemniejsza folia, tym bardziej klimatyczne wnętrze.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

13 + 1 =

folie na szyby

naklejka witrażowa zielona

Fantazyjna naklejka na przeszklenia, która zmienia kolor szyby na groszkową zieleń. Folię możesz nakleić na każdą szybę.

kolorowe folie na szyby

fioletowa folia na szybę

Fioletowa folia na szybę. Naklejka jest odporna na zadrapania, nie palcuje się możesz ją nakleić na szkiełka w drzwiach.

folie witrażowe zmieniające kolor szyby

zobacz w sklepie