Obrazy wąskie uliczki - nastrojowe kamienne korytarze

Współczesne mieszkania nie zawsze należą do przestronnych, a chociaż coraz więcej osób może sobie pozwolić na samodzielny apartament czy dom jednorodzinny, to znakomita część polskiego społeczeństwa wciąż jeszcze korzysta z lokali w kilkudziesięcioletnich blokach, w których nierzadko pokoje nie przekraczają czterech metrów powierzchni.

obrazy wąskie uliczki w twoim domu

Małe nie musi oznaczać brzydkiego, a dzięki współczesnym dekoracjom bez większego problemu można zmienić całkowicie wygląd wnętrza.

Zobacz obrazy wąskie uliczki

Sposobem na klaustrofobiczny pokój czy niezbyt duży korytarzyk może być obraz z wąską uliczką. Wizualne oddziaływanie perspektywy i jej wpływ na pozorną wielkość pomieszczenia nie jest niczym nietypowym. Już w szkołach średnich na lekcjach plastyki uczniowie uczą się tworzyć obrazki przestrzenne, które poza szerokością i wysokością posiadają jeszcze głębię. Jej dostrzeganie wymaga zaledwie kilku odpowiednio nakreślonych linii, dzięki którym kostka nagle staje się kostką zamiast kwadratu.


tryptyk czerwona uliczka

Czerwona uliczka doda wnętrzu przestrzeni i pikanterii.

obraz grecja bielone schody

Grecka wąska uliczka z Santorini to świetny przykład wąskiej aranżacji

Uliczki to nie tylko taka tworzona za pomocą linii perspektywa, ale także dokładne odwzorowanie szczegółów okiem obiektywu, które poza przestrzenną głębią ma również określony klimat. Patrząc na obraz odnosi się wrażenie, że słońce przygrzewa twarz, albo wiatr rozwiewa włosy podczas spaceru we włoskim miasteczku z czasów średniowiecza. Z kolei szare kamienne zaułki kryjące stary, trawiony rdzą rower niosą ze sobą wspomnienia dzieciństwa w wielkomiejskich kamienicach.

Każda uliczka ma nieco inny charakter, od ciepłych słonecznych piaskowców w otoczeniu kolorowych balkoników, czerwonych pelargonii i rozwieszonych, białych jak śnieg wypranych prześcieradeł, po pełne zadumy wąskie zaułki starych chłodnych murów wielkich miast. W dekoracji liczy się przecież każdy element od przedstawionego obrazu, przez jego kolorystyczną tonację po nastrój i wymowę, jaką ze sobą niesie. Wybierając odpowiedni motyw można ożywić, albo wyciszyć wnętrze.

Tutaj zajdziesz uliczki jako temat obrazów,  który wyjątkowo oddziałuje na wyobraźnię. Siadając na wprost niego w fotelu można godzinami wpatrywać się w prezentowany krajobraz i niemalże podrywać do wędrówki w głąb do miejsca, które ukryte gdzieś w oddali przywołuje, aby je odkrywać. Przestrzeń pozwala też oddychać głębiej, lepiej odpoczywać, dlatego taka dekoracja w salonie lub sypialni będzie doskonałą inspiracją do poświęcenia czasu na relaks.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

2 + 9 =

fototapety do loftu

obraz włoska architektura

Świetna florencka uliczka z kamiennymi schodami do salonu w brązach

naklejka banksy

obraz miejskie zaułki

Chorwacki zaułek z kamiennymi ścianami ozdobi salon w każdym stylu.

obrazy z wąskimi uliczkami

zobacz w sklepie