Tryptyki do dekoracji salonu

Tryptyki nie należą do nowej formy sztuki, bowiem w przeszłości pojawiały się już, jako kompozycje trzyczęściowych płaskorzeźb zwłaszcza w obiektach sakralnych.

Do słynniejszych dzieł tego rodzaju można zaliczyć ołtarz wykonany przez Wita Stwosza umieszczony w krakowskim Kościele Mariackim. Współczesne obrazy tworzone w formie trzyczęściowej kompozycji to dekoracje o znacznie większych możliwościach niż klasyczne obrazy, ponieważ nie tylko pozwalają na znaczne operowanie formą i kolorem, ale także w sposób bardzo wyraźny wpływają na przestrzeń wnętrza.

Współczesna sztuka jest znacznie bogatsza pod względem wykorzystanej tematyki, bowiem w przeciwieństwie do tradycji malarskich obejmujących głównie pejzaże, scenki rodzajowe, portrety i martwą naturę na nowoczesnych dziełach pojawia się wszystko. Inną kwestią jest też włączenie do tworzenia takich dekoracji aparatu fotograficznego, który w odwzorowywaniu rzeczywistości jest o wiele doskonalszy niż pędzel malarza. Nowoczesne obrazy to również abstrakcje tworzone komputerowo, oraz przekształcenia tradycyjnych zdjęć poprzez ich deformowanie czy nakładanie filtrów strukturalnych i barwnych.


tryptyki do salonu

tryptyk kremowe róże

Przepiękny tryk z motywem kremowych róż na błękitnym tle. Romantyczną ozdobę polecamy do dekoracji salonu.

obrazy dmuchawce

tryptyk trzy dmuchawce

Cudowny obraz składający się z trzech paneli, na każdym jest dmuchawiec rozwiany przez wiatr. Dekorację w odcieniach szarości polecamy do ozdoby salonu.

 

Obrazy tryptyki

Powyższe ujęcie sztuki ma również znaczenie dla tworzenia tryptyków, te trzyczęściowe kompozycje są niezwykle zróżnicowane właśnie dlatego, że mogą obejmować tak wiele aspektów rzeczywistego świata. Powstające kompozycje to zarówno zmienne kształty poszczególnych obrazów składowych, jak i ich układ czy format. Trzy kwadraty w poziomie, trzy kwadraty w pionie, trzy prostokąty w poziomie lub pionie, o szerszej krawędzi górnej lub bocznej – każda z tych możliwości to inne oddziaływanie na wnętrza, a przecież to zaledwie modyfikowanie układu i kształtu całej kompozycji.

Wśród tryptyków na stronie http://art-newmedia.com/obrazy_cyfrowe/obrazy_tryptyki.html znajdą się zarówno te poziome, jak i pionowe obrazy idealne do nowoczesnych wnętrz. Tryptyki przyjmują formę układu symetrycznego względem środka, trzech identycznych obrazów, trzech takich samych motywów, lecz w innych odcieniach lub też trzech całkowicie odmiennych elementów tworzących jedną spójną całość. Tryptyk może również być jednym obrazem podzielonym na trzy elementy równe bądź o różnych szerokościach. Każda z tych kompozycji to propozycja do innego wnętrza i w inny sposób oddziałująca na wystrój.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

14 + 12 =

obrazy do salonu

tryptyk aleja drzew

Fantastyczny tryptyk z motywem alei drzew, będzie świetnym dodatkiem do salonu.

obrazy tulipany

tryptyk tulipany

Prześliczny tryptyk z polaną turkusowych tulipanów, będzie idealnym dekoracyjnym dodatkiem salonu.

tryptyki, obrazy, ozdoby na ściany do salonu

zobacz w sklepie