Obrazy nowoczesne - tryptyki, dyptyki ozdobią Twoje ściany

Obraz stanowi nieodłączny element wystroju wnętrz już od wielu stuleci. W różnych okresach historycznych przechodził on wzloty i upadki będąc albo bardzo powszechnym, albo wykorzystywanym sporadycznie, jednak nie ma takiej epoki od czasów średniowiecza, w której oprawiane w ramy twory artystów nie pojawiałyby się w aranżacjach.

Podobnym zmianom uległa też tematyka oraz technika tworzenia obrazów.
Przekształcanie stylu miało oczywiście swoje ograniczenia, gdyż znane techniki malarskie były uwarunkowane możliwościami wytwarzania farb i narzędzi. Największą rewolucję w tej dziedzinie dekoratorstwo przeżyło dopiero w XX wieku, kiedy pojawiły się nowoczesne kultury, style i technologie. Początkiem była innowacyjna na owe czasy, lekko kiczowata sztuka pop-art, która za modele uznawała codzienne przedmioty użytkowe ze słynną puszką zupy pomidorowej w roli wielkiej gwiazdy.

Współczesność to już zupełnie inny wymiar możliwości oraz inne spojrzenie na obrazy dzięki takim osiągnięciom, jak cyfrowa fotografia i przetwarzanie komputerowe. Dzięki specjalistycznym programom każdy utrwalony na kliszy wizerunek można z powodzeniem przekształcić w grafikę, nadać mu formy sepii czy zakolorować jeden wybrany fragment. Sztuka i obrazy nowoczesne to również nowa tematyka, głównie związana z urbanistyką, komunikacją, kosmosem, szybkimi samochodami i innymi osiągnięciami cywilizacji.


obraz tryptyk turkusowe auto

Tryptyk z samochodami możesz wieszać w komplecie lub jako osobne obrazy

obraz tryptyk z drzewami

Nowoczesne drzewa na obraz bez ram świetnie udekorują sypialnię

Przykłady obrazów-fotografii zaprezentowane na http://art-newmedia.com/obrazy_cyfrowe.html to przegląd stylów i możliwości kreacji nowoczesnych obrazów. Dominuje w nich połączenie tematyki industrialnej z zamiłowaniem do przeszłości, domowych ulubieńców na czterech nogach, a także motywy ludowe i zawsze modne elementy przyrodnicze. Tym, co dodatkowo wyróżnia współczesną sztukę jest też całkowity brak ram. W tym ujęciu na ścianie dominuje treść obrazu, a nie jego oprawa.

Nie oznacza to jednak, że wśród tych wytworów współczesności nie można znaleźć klasycznego sielankowego pejzażu, nostalgicznego portretu rodzinnego czy też przyjemnej kompozycji roślinnej. Jest jednak cecha wspólna dla wszystkich nowoczesnych obrazów, a tą cechą nie jest nanoszenie ręką mistrza na płótno różnych kolorów farb, lecz doskonałe i precyzyjne odtwarzanie rzeczywistości przy użyciu najnowocześniejszych technologii.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

1 + 5 =

fototapety do loftu

obraz kaskada miodowe dmuchawce

Świetny obraz kaskadowy upiększy duża ścianę nad kanapą

naklejka banksy

Obraz tryptyk Nowy Jork w czerwieni

Nowojorski klimat w sypialni stworzy obraz ścienny.

obrazy nowoczesne - tryptyki, dyptyki, kaskadowe

zobacz w sklepie