Obrazy i dekoracje dla dzieci - ekologiczne i kolorowe na ściany

Pokój dziecięcy to miejsce bardzo szczególne, a podczas jego urządzania rodzice powinni zwracać uwagę nie tylko na estetykę, ale również na tworzony we wnętrzu klimat.

naklejka z wróżką

Można oczywiście pomalować ściany na piękny szary metaliczny kolor, albo wykorzystując do tego farbę strukturalną, wstawić eleganckie skórzane meble i stylowe dodatki, jednak w takim idealnym i w sensie obiektywnym również pięknym wnętrzu dziecko będzie czuło się źle. Maluchy potrzebują kolorów, kształtów, faktur, które sprawią, że świat będzie ciepły, przyjazny i inspirujący.

Jednym z najlepszych sposobów na udekorowanie dziecięcego pokoju są kolorowe dekoracje ścienne i obrazy. Prezentujące świat widziany oczami dziecka, znany z książeczek, filmów rysunkowych grafiki są przez maluchy lubiane, a więc i budzą pozytywne skojarzenia. Wśród dekoracji ściennych dominują motywy zwierzęce i roślinne, ale nie takie w dorosłym wydaniu, odwzorowane aparatem cyfrowym, lecz rysowane, zabawne, pogodne, budzące przyjazne skojarzenia. W świecie dziecięcych dekoracji nie ma postaci złych, negatywnych. Nawet lew czy tygrys stają się przyjaciółmi Dorotki, albo Kubusia Puchatka, a ich groźne cechy przybierają charakter komiczny.


naklejka sowy

okleina meblowa sowy

Okleina z sowami na szafę w pokoiku dziecka

miarka wzrostu drzewo

miarka wzrostu drzewo

Miarka wzrostu – sprawdzisz jak szybko rośnie Twój maluch.

Ważną cechą dziecięcych dekoracji jest ich kolorystyka. Barwy powinny być żywe, jakby wyjęte z pudełka kredek. Dziecko w ten sposób uczy się je rozpoznawać i nie ma dla niego znaczenia różnica pomiędzy amarantowym i cyklamenowym. Pozostaje jedynie kolor różowy w tej czy innej postaci. Z tego powodu rodzice decydujący się na farbę mogą zrezygnować z czasu poświęconego na dyskusję o odcieniach. Zobacz przykłady kolorowych fototapet, obrazów i naklejek dla najmłodszych  na http://art-newmedia.com/dekoracje_dla_dzieci.html, gdzie zaprezentowane zostały niezwykle barwne i wesołe dziecięce dekoracje.

Poza kolorami i przyjaznymi motywami dziecięce dekoracje to również propozycje dla dziewczynek i chłopców, zróżnicowane kolorystycznie oraz tematycznie. Prawdziwe „męskie” motywy piłkarskie czy „kobiece” księżniczki i wróżki w różowych sukienkach to tylko dwa przykłady z wielu. Dla młodszych dzieci ciekawym elementem wystroju będą także miarki wzrostu, które umieszczone na ścianie pozwolą maluchowi rywalizować z małpką skacząca po gałęziach drzewa a rodzicom oszczędzą szorowania pomazanych futryn.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

3 + 7 =

fototapety kotki

Naklejki z kotkami

Wycinane naklejki kotki – świetne do dekoracji pokoju dziewczynki.

naklejka alfabet

Naklejka alfabet

Nauka alfabetu z kolorowymi naklejkami stanie się zabawnie prosta.

Obrazy, fotapety i dekoracje dla dzieci

zobacz w sklepie