obrazy do sypialni - najpiękniejsze wzory

Sypialnia to miejsce wymagające szczególnego pietyzmu w tworzeniu aranżacji, która z jednej strony powinna być estetyczna i spełniać podstawowe zasady kompozycji, a z drugiej musi posiadać cechy indywidualizmu i osobisty wydźwięk.

Do sypialni nie wpuszcza się gości poza nielicznymi wyjątkami osób bardzo bliskich, lub wtedy, kiedy chcemy pochwalić się wystrojem. W takiej sytuacji w zasadzie można by ograniczyć się do tego, co praktyczne, komfortowe, podobające się i nastrajające relaksująco, jednak połączenie komfortu i piękna ma dodatkowy, znacznie efektywniejszy wpływ na samopoczucie i przyjemność przebywania we wnętrzu.

Jednym z elementów, który nie tylko może uzupełniać wystrój, ale wręcz stanowić jego sedno są obrazy do sypialni. Zależnie od tego, jaki charakter wnętrza chce się uzyskać ważny jest także wybór właściwej kompozycji, jej wielkości, kolorystyki czy tonacji barwnej, a nawet oprawy. Modne we współczesnych aranżacjach obrazy drukowane nie różnią się tymi cechami od klasycznych malowanych dzieł mistrzów. I tak w niewielkich pomieszczeniach, o jasnym pastelowym wystroju, z dodatkiem lekkich zwiewnych tkanin pięknie będą komponować się obrazy z zachodami słońca, marynistyczne czy subtelne kompozycje roślinne, jak białe tulipany, konwalie, lawenda.


obrazy kaskadowe

kaskada dmuchawce

Urocza kaskada z różowymi dmuchawcami rozwianymi na wietrze. Obraz w odcieniach szarości i różu polecamy do upiększenia romantycznej sypialni.

tryptyki do sypialni

tryptyk most Brookliński

Piękny tryptyk z nocną panoramą Manhattanu. Dekoracja w odcieniach szarości i fioletu, będzie doskonałym uzupełnieniem wystroju sypialni.

Z kolei wnętrza nowoczesne, przestronne wymagają dużych dynamicznych form, często z nieco tajemniczym zabarwieniem, jak zaprezentowane na http://art-newmedia.com/do_sypialni.html róże dymne czy też klimatycznych pejzaży z pustymi przestrzeniami, jak tafle jeziora, odległe miasta oddzielone rzeką lub bardziej nowoczesne mosty. W takich wnętrzach świetnie też sprawdzi się kompozycja leśna czy obrazy z rozległymi łąkami. Warto pamiętać, że zaletą dużych wnętrz jest ich przestronność, możliwość zaczerpnięcia oddechu pełną piersią, bez klaustrofobicznych uczuć. Z tego powodu obrazy podkreślające to wrażenie przestrzeni, a nieprzytłaczające ją i zmniejszające optycznie.

Wśród sypialnianych obrazów można znaleźć wiele różnych ciekawych propozycji, które dopasowane do odpowiedniego pod względem wielkości i aranżacji pomieszczenia staną się piękną ozdobą, dodatkowo akcentującą charakter sypialni. Jednym z podstawowych warunków wyboru tej właściwej kompozycji jest pamiętanie o tym, że klimat pomieszczenia ma nastrajać do wypoczynku, odprężać, wywoływać pozytywne doznania, dlatego nie powinno się w nim umieszczać obrazów wyzwalających silne, stymulowane adrenaliną emocje. Wyjątkiem są obrazy pełne erotyzmu z dominacją czerwieni.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

8 + 1 =

malowane obrazy do sypialni

Obraz jak malowany

Cudowny obraz w bajkowej aurze to reprodukcja malarki Anny Wach. Dekoracja jest bardzo kolorowa z piękną skzypaczką na polanie.

obrazy do sypialni

Obraz brzozy w sepii

Fantazyjna dekoracja ściany z motywem brzozowego lasu. Obraz w odcieniach sepii polecamy do upiększenia klasycznej sypialni.

obrazy do upiększenia sypialni

zobacz w sklepie