Wrzosowe pole na obrazach

Kwiatowe motywy na dekoracjach ściennych są popularnym elementem wystroju wnętrz jednak stanowią ogromne zróżnicowanie zarówno pod względem nastroju, jak i formy czy kolorystyki, dzięki którym bywają całkowicie odmienną dekoracją pasującą do zupełnie odmiennego wnętrza.

tryptyk wrzosowisko

Na tę różnorodność wpływa nieskończona wręcz liczba kwiatowych gatunków i jeszcze więcej ich ujęć na fotografiach czy komputerowych modyfikacji. Każda z takich dekoracji ma nieco inny klimat wyróżniając się we wnętrzu nie tylko kolorystyką, ale również skojarzeniami, jakie budzą określone gatunki kwiatów. Przykładem jest chociażby odmienność wrażeń, jakie zapewnia pęk czerwonych róż i bukiecik niezapominajek.

 

Obraz wrzosy – Kwiatowe motywy na dekoracjach ściennych

Wśród kwiatowych motywów na obrazach bardzo szczególne miejsce zajmują wrzosy. Szczególny klimat wnętrz tworzą obrazy wrzosem. Te niezwykłe rośliny kojarzą się z wiejskim klimatem, lasem, wczesną porą jesienną, a także z ziołami i aromatycznym suszem w wazonikach na nocnym stoliku. Obrazy wrzosy, jak ten zaprezentowany na stronie http://art-newmedia.com/obrazy_cyfrowe/obrazy_tryptyki/tryptyk_fioletowe_wrzosy.html to nie tylko nawiązanie do wiejskiego klimatu, ale też do natury i wycieczek na grzyby, kiedy spacerując po liliowym podłożu można w pełni cieszyć się czystym powietrzem i prawdziwie relaksujący wypoczynek.


obrazy wrzosy

obraz widok z okna

Prześliczny obraz z pejzażem wrzosowego pola. Dekoracja z motywem okna, będzie świetną dekoracją salonu.

kaskada wrzosowisko

kaskada czerwone pole

Uroczy obraz kaskadowy z motywem wrzosowego pola. Dekorację w odcieniach szarości i czerwieni, polecamy do ozdoby salonu.

 

Obrazy wrzosy w takim ujęciu to typowy dodatek do wnętrza w stylu rustykalnym

Ale z uwagi na kolor fioletowy i charakter roślin z tego gatunku można go też wykorzystać we wnętrzach tworzonych w klimacie prowansalskim, a także w stylizacjach klasycznych. Swojskie wiejskie klimaty są również skojarzeniem z charakterystyczną dla wrzosów długowiecznością, niepozorną siłą i zdrowym charakterem tego gatunku kwiatów, które mogą przetrwać bardzo długo wstawione do wazonu z wodą, a jeszcze dłużej w postaci suszonej. Podobnie, jak życie na wsi, blisko natury tak i wrzosowe kwiaty są zdrowe i naturalne, a nie stanowią delikatnych produktów uprawianych w szklarniach.

Ten liliowy kolor posiada niesamowite właściwości uspokajające

Modne w ostatnich latach powroty do przeszłości przejawiające się we wnętrzach w postaci stylizacji nawiązujących do wsi, natury, elementów ludowych w tradycyjnej czy nowej wersji, a także popularny styl vintage to doskonałe tło dla wrzosowego obrazu. Salon lub sypialnia z takim dodatkiem dekoracyjnym będą miały bardzo przyjemny charakter, relaksujący i sprzyjający wypoczynkowi. Obraz z wrzosami to również fantastyczny dodatek do kuchni czy łazienki. Na uwagę zasługuje też delikatny liliowy kolor o właściwościach uspokajających, uważany też za kolor szlachetny i w ostatnich latach bardzo modny.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

13 + 8 =

obraz jak okno

obraz wrzosowisko

Nowoczesny obraz z motywem okna i widokiem na wrzosowe pole, będzie świetna ozdobą przedpokoju.

obrazy wrzosy

obraz wrzos w wazonie

Fantazyjny obraz z motywem wrzosu w wazonie, polecamy do upiększenia salonu.

obrazy i dekoracje z wrzosami

zobacz w sklepie