Fototapety z najpiękniejszymi sentencjami

Tapetowanie to sposób dekoracji wnętrza znany od wielu lat, jednak współczesne podejście do tego typu materiałów jest zupełnie odmienne od znanego nam z połowy ubiegłego wieku.

fototapety love

Przede wszystkim coraz rzadziej traktuje się tapetę, jako sposób na wykończenie ścian, a coraz popularniejsze są jej formy częściowe, umieszczane na ścianach na podobieństwo obrazów dekorujących wnętrze. Z drugiej strony zmieniło się także wzornictwo, przechodząc od standardowych otwartych kompozycji z powtarzalnych motywów do arkusza tapety, jako całego, zamkniętego obrazu. Oczywiście te pierwsze nie odeszły w zapomnienie, ale w pomieszczeniach nakleja się je na pojedyncze ściany czy ich fragmenty, a sporadycznie wypełnia cały pokój.

Nowoczesne tapety z napisami – szerokie możliwości w kwestii dekorowania każdego pomieszczenia

Takie podejście do tapet z jednej strony pozwala na znacznie więcej możliwości dekorowania wnętrz, a z drugiej jest sposobem nietypowym, niepowtarzalnym nawet przy wykorzystaniu tego samego motywu. Dodatkowo jeszcze dla poszukujących rozwiązań odbiegających od standardu do dyspozycji są tapety z napisami, które nie tylko dekorują, ale też są formą przekazu konkretnej treści. W tej ciekawej kategorii powtarzalność motywu występuje sporadycznie, a kompozycja może być bardzo specyficzna. Przykładem jest tapeta z umieszczonym na niej przepisem na makaron czy dżem truskawkowy uzupełniona o bardzo sugestywne zdjęcie. Nie brakuje też napisów o tematyce kawowej czy tematycznie nawiązujących do Nowego Jorku i tamtejszych dzielnic.


fototapety z napisami

tapeta turkusowe dmuchawce

Urocza fototapeta z motywem turkusowych dmuchawców. Dekorację z piękną sentencją polecamy do dekoracji kuchni.

fototapeta napisy

foto-tapeta napisy miasta

Typograficzna fototapeta z napisami może być dobrym uzupełnieniem sypialni. Dekoracja w odcieniach szarości z dodatkiem fioletu.

 

Napisy są szczególną formą motywu dekoracyjnego. Z jednej strony mogą same w sobie tworzyć ciekawą kompozycję poprzez wykorzystanie zróżnicowanej czcionki, jej wielkości czy kolorystyki.

Z drugiej strony zawsze opowiadają o czymś nasuwając konkretne skojarzenia. Przykładowo wspomniana tapeta z napisami nowojorskimi w towarzystwie prostych mebli jest doskonałym pomysłem na wyposażenie loftu. Nie tylko ozdobi go, ale też podkreśli jego wielkomiejski klimat. Z kolei kulinarne odniesienia, przepisy czy artystycznie zaprojektowany wzór z użyciem słowa „coffee” w towarzystwie filiżanki to ciekawy pomysł na wystrój lokalu gastronomicznego, ale również jadalni lub kuchni.

Wśród fototapet z napisami, jakich wiele znajduje się w kolekcji na stronie http://art-newmedia.com/fototapety-z-napisami.html, można również znaleźć takie, na których zamieszczono wizerunek plakatów z napisami motywacyjnymi, wkomponowanych w ciekawą teksturę np. ceglanego muru. Dekoracja tego rodzaju rozwiązuje nie tylko problem wykończenia ściany, ale również zagospodarowanie jej pustej powierzchni, niewymagającej już wieszania obrazków czy innych dekoracji. Poza tym napisy motywacyjne mają pozytywny wydźwięk i poza funkcją dekoracyjną będą też inspiracją do działania oraz stymulatorem dobrego samopoczucia. Takie tapety wymagają jednak dużej wolnej przestrzeni, dlatego świetnie sprawdzą się w lokalach publicznych, loftach i przestronnych pokojach młodzieżowych – tapety z napisami

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

7 + 7 =

tapeta cytaty filmowe

tapeta Audrey Hepburn

Oryginalna fototapeta z cytatem z filmu ” Śniadanie u Tiffaniego „. Czarno-białą dekoracją polecamu upiększyć modny salon.

tapety motywacyjne

fototapety motywacyjne

Zachwycająca fototapeta ze ścianą z motywacyjnymi plakatami. Turkusową dekorację polecamy upiększyć ściany w modnym salonie.

fototapety i dekoracje z napisami, cytatami i sentencjami

zobacz w sklepie