Obrazy do sypialni - najmodniejsze trendy

Otulone lekkim snem dekoracje na ściany w sypialni, pobudzą wyobraźnie i pomogą w duchowym relaksie.

obrazy do sypialni

Sypialnia jest pomieszczeniem, które zyskuje na popularności dopiero w ostatnich latach. Przez kilkadziesiąt lat funkcjonowania w warunkach ciasnej blokowej zabudowy wygospodarowanie pokoju wyłącznie do spania było niemożliwe. Przyczyniał się również do tego faktu obowiązkowy przydział metrażu, który zawsze zakładał o jeden pokój mniej, niż liczba członków rodziny. Dziś możemy sobie pozwolić na duże lokale, apartamenty w nowoczesnych blokach, a nawet domy jednorodzinne, dlatego kategoria mebli i dekoracji sypialnianych zyskuje na coraz większym znaczeniu. Nowością są też obrazy, które klimatem i stylem pasują do tego rodzaju wnętrz.

Zgromadzone w zakładce  zdobiące nowoczesne sypialnie obrazy to szeroka gama propozycji powstających, dzięki cyfrowej obróbce i technikom druku, które zdecydowanie rozszerzają zakres tematyczny. W przeciwieństwie do klasycznych malowanych płócien te współczesne pozwalają na przedstawienie dosłownie wszystkiego, a dopełnieniem jest też bardzo szeroka kategoria obrazów abstrakcyjnych, które w klasycznym malarstwie stanowią rzadkość. Zaletą abstrakcji jest jej wszechstronność kompozycyjna, co oznacza, że nie ma takiej kolorystyki, czy aranżacji sypialni, do której nie można dopasować odpowiedniego obrazu.


obraz do sypialni

obraz z pomostem

Piękny obraz z motywem nadmorskiego pomostu. Obraz z perspektywą powiększy wnętrze i nada mu głębi.

czarno-białe obrazy do sypialni

dyptyk abstrakcja

Czarno-biały dyptyk z abstrakcyjnym motywem polecamy do dekoracji nowoczesnej sypialni

Ważnym aspektem, który decyduje o wyborze kompozycji do nowoczesnego wnętrza jest jego klimat. Z założenia sypialnia – nawet ta najbardziej nowoczesna i ekstrawagancka – ma służyć relaksowi i przyjemności komfortowego nocnego snu. Z tego powodu konieczne jest tworzenie wystroju, który takiemu wypoczynkowi będzie sprzyjał. Niewskazane są na przykład dominujące czerwienie czy pobudzające wyobraźnię motywy, a o wiele korzystniejszy bywa wystrój stonowany i spokojne dekoracje. W takim kontekście obrazy do sypialni powinny cechować się harmonią, statycznością oraz przedstawiać motywy budzące pozytywne miłe skojarzenia.

Tu znajdziesz najpiękniejsze tryptyki do sypialni. Tematyka obrazów sypialnianych nie jest zbyt mocno ograniczona. W zasadzie poza bardzo ekstremalnymi wzorami, które budzą niepokój, stale wirują, podniecają emocje wszystkie inne kompozycje sprawdzą się doskonale. Dobór jest uzależniony od tworzonego stylu, a także od preferowanej kolorystyki. W jasnych, przestronnych sypialniach można sobie pozwolić nawet na żywe, dynamiczne kompozycje, które będą jedynie akcentem, a nie wpłyną zasadniczo na klimat sypialni. Małe pomieszczenia idealnie sprzyjają tworzeniu przytulnych zacisznych miejsc relaksu, dlatego warto postarać się do nich o obrazy z naturą, orientem lub piękne krajobrazy.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

8 + 6 =

obraz do sypialni

Obraz jak malowany

Zielona dekoracja ożywi nudne i szare wnętrze. Wystarczy że dodasz jeszcze kilka zielonych poduszek, w efekcie sypialnia będzie jak nowa.

obrazy z kwiatami

obraz tulipany

Przepiękny obraz z tulipanami, polecamy do dekoracji sypialni. Obraz będzie ślicznie wyglądał we wnętrzu gdzie królują brązy i beże.

obrazy do dekoracji sypialni

zobacz w sklepie