Naklejki z cytatami, sentencjami i napisami

Mówiąc o różnych kategoriach dekoracji wnętrz zazwyczaj zwracamy uwagę na ich temat i kolorystykę, wybierając pomiędzy fotografiami miast, pejzaży, a kompozycjami roślinnymi czy abstrakcją.

naklejki z napisami

Kategorii obrazów jest wiele pozwalających na dostosowanie do określonego stylu wnętrza, jego przeznaczenia czy upodobań właścicieli. Niewiele osób jednak bierze pod uwagę, jako motyw dekoracyjny kompozycji – napisy. Litery i słowa same w sobie są traktowane, jako element grafiki i do sztuki trafiły dopiero na plakatach, gdzie pojawiają się w kontekście ogólnej tematyki plakatu, jako pojedyncze słowa czy hasła wzmacniające jego treść. Ostatnie lata to pojawienie się mody na sentencje umieszczane zarówno na plakatach, jak i bezpośrednio na ścianie.

 

Naklejki na ścianę z napisami

Naklejki na ścianę z napisami to stosunkowo wąska gama dekoracji, które w większości przypadków są jednokolorowe, a ich elementem dekoracyjnym jest głownie krój liter i kolorystyka. Wiele takich naklejek sprowadza się do wyjątkowej prostoty, dzięki czemu uwaga obserwatora koncentruje się na treści. Ta z kolei jest ważna przede wszystkim dla właścicieli mieszkania, dla domowników – rodziny o bardzo dobrych relacjach, osób z dużym poczuciem humoru i dystansem do życia, a także dla par, które wyrażają swoje uczucia poprzez ich eksponowanie w widocznym miejscu. Treść umieszczana na ścianie w postaci naklejki to sposób przekazania osobom z zewnątrz panujących obyczajów, ale też forma podkreślania zasad, przypominania ich sobie wzajemnie każdego dnia.


naklejki w tym domu

naklejka w naszym domu

Śliczna naklejka ścienna z sentencją ” W naszym domu”, dekoracja będzie idealną ozdobą salonu.

naklejki z cytatami

naklejka sentencja o dziecku

Piękna naklejka z wzruszającą sentencją o dziecku i rodzinie. Polecamy do upiększenia salonu młodej mamy.

Jednym ze zwyczajów stosowanych w szkolnych klasach jest spisywanie kontraktu, w którym określa się panujące zasady obowiązujące cały zespół. Podpisanie kontraktu oznacza jego akceptację i zgodę na wyciąganie konsekwencji w przypadku złamania zasad. Kontrakt przypominają piękne sentencje z kolekcji „W tym domu”, które poprzez wyszczególnienie pewnych prawideł zachowania z jednej strony są przykładem tworzenia rodziny z silnymi związkami, a z drugiej przypomnieniem wszystkim domownikom o potrzebie szczerości, prawdomówności czy umiejętności wybaczania. To wyjątkowa forma zacieśniania więzi rodzinnych i podkreślania ich znaczenia osobom postronnym.

Naklejki na ścianę z napisami mogą też mieć bardziej humorystyczny wydźwięk, mówiąc o luzackim podejściu do konkretnych spraw, tłumacząc w zabawny sposób pewne przywary czy zamiłowania, albo wyrażając niezbyt przychylny stosunek do otaczającego świata. Takie dekoracje są nie tylko ciekawe, ale też tworzą bardzo indywidualny klimat wnętrza, wyróżniając je spośród setek innych podobnych lokali z tapetami, obrazami czy okleinami meblowymi. Napisy tworzą wnętrze dla konkretnej osoby czy rodziny i są jej indywidualnym odzwierciedleniem, wskaźnikiem najważniejszych wartości nie wspominając o kolorowej dekoracji często zajmującej nawet całą ścianę.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

6 + 1 =

motywacyjne naklejki na ścianę

naklejka motywacyjna

Urocza naklejka na ścianę z motywującą do działania sentencją. Pozytywną ozdobę polecamy do dekoracji sypialni.

naklejki koty

naklejka kochaj koty

Fantastyczna naklejka z sentencją o kocie. Dekorację polecamy do upiększenia salonu.

naklejki ścienne z napisami

zobacz w sklepie