Praktyczne dekoracje szyb - wścibska sąsiadka nie będzie już probelem

Okno w łazience nie jest czymś standardowym, bowiem przez dziesięciolecia budowania bloków z wielkiej płyty nikt w takich mieszkaniach nie przewidywał pomieszczeń sanitarnych z widokiem.

folie na okna

Łazienka często wciśnięta gdzieś w środek rozkładu mieszkania nawet nie miała dostępu do zewnętrznych ścian, a dodatkowym aspektem było oszczędzanie na kolejnym cennym oknie, których w takim bloku trzeba by było dodać sporo. Dziś sytuacja się zmieniła, bowiem w domach jednorodzinnych łazienki prawie zawsze mają okna, a w związku z tym pojawia się też kwestia ich zabezpieczenia przed światem zewnętrznym. Łatwo można sobie wyobrazić problem z kąpielą czy przebieraniem się w łazience po zmroku, kiedy zapalone światło pozwala obserwatorowi z zewnątrz zobaczyć każdy szczegół. Takiej sytuacji można zaradzić wybierając naklejki na okno łazienkowe, czyli specjalną folię z nadrukiem, jak w zakładce http://art-newmedia.com/dekoracje_i_druki_na_szkle/naklejki_-_mrozone_szklo_1.html. Mrożone szkło, jak często nazywa się taką folię, to specjalny podkład ze sztucznego tworzywa, na którym wykonywany jest biały nadruk. W efekcie światło nie jest w żaden sposób ograniczane nadal przedostając się do wnętrza, a matowa powierzchnia szyby nie pozwala na zaglądanie osób z zewnątrz.


kolorowe folie na szyby

folia witrażowa turkusowa

Folia zmieniająca kolor szyby na modny turkus. Dekoracja jest odporna na zarysowania, nie blaknie, bez obaw można myć szybę.

folia z efektem piaskowania szkła

naklejka na szybę stokrotka

Praktyczna naklejka z efektem piaskowania szyby ze stokrotką. Oryginalną dekoracje polecamy do oklejenia szkła kabinie prysznicowej.

Ciekawostką jest, że pomimo przepuszczalności światła dziennego zapalone w pomieszczeniu po zmroku przenika przez folię na zewnątrz, ale nie podkreśla zarysów przedmiotów znajdujących się w środku. Dzięki takiej ochronie intymność zostaje w pełni zachowana, a kąpiel czy przebieranie się nie stanowią już problemu nawet w ciasnej zabudowie ruchliwej ulicy. Proste jest też samo naklejanie i ewentualne zdejmowanie z szyby, które nie pozostawia na niej żadnych widocznych śladów. Za dodatkową zaletę można też uznać wzmacnianie powierzchni szkła i jego większa odporność na stłuczenia.

Naklejki na okno łazienkowe nie muszą być jednolite. W miejscach nieco bardziej oddalonych od cywilizacji można sobie pozwolić na wybór folii drukowanej w efektowne wzory. Nadruk wciąż pozostaje biały, natomiast motyw dekoracyjny tworzą powierzchnie przeźroczyste pozbawione nadruku. Zależnie od potrzeb, wielkości szyby czy stylu łazienki do dyspozycji pozostaje wiele ciekawych motywów od kompozycji roślinnych, przez geometryczne figury po postacie ludzkie i zwierzęce, mrożona folia to bardzo efektowna i łatwa w wykonaniu ozdoba nie tylko na okno łazienkowe, ale również na wszystkie inne szyby w domu czy biurze.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

9 + 13 =

naklejki na szyby

folia na okno miasto

Modna dekoracja okna z motywem miasta. Po naklejeniu folii szyba stanie się matowa, wścibscy sąsiedzi nie zobaczą co robisz w mieszkaniu.

fototapety na szyby

fototapeta przeźroczysta

Elegancka naklejka z Pocałunkiem Klimta jako dekoracja szyby. Folia przepuszcza światło, ozdoba widoczna z zewnętrza i wewnątrz mieszkania.

praktyczne folie na szyby

zobacz w sklepie