Naklejki na lodówki - praktyczne ozdoby do kuchni

Kuchnia nie należy do miejsc łatwych w aranżacji. Wynika to z faktu, że pierwszym i najważniejszym celem podczas urządzania tego wnętrza jest jego funkcjonalność, a ilość sprzętów, jakie zazwyczaj chcemy posiadać w znaczny sposób ogranicza już możliwości dekorowania pomieszczenia.

Wstawienie lodówki, zmywarki, pieca, często także pralki automatycznej i innych sprzętów z kategorii małego AGD oznacza wykorzystanie każdego skrawka wolnego miejsca. Wielu osobom wydaje się, że nie ma już możliwości wprowadzenia ciekawych elementów dekoracyjnych, a przecież pozostają jeszcze fronty mebli, ciągi między szafkami czy lodówka.

Szczególnie ta ostatnia jest ciekawym i wdzięcznym tłem do tworzenia niepowtarzalnych dekoracji, jakie zapewniają naklejki samoprzylepne. Dostępne w sprzedaży wzory to dziesiątki różnych pomysłów zarówno w rozmaitym ujęciu kolorystycznym, jak i nawiązujących do różnych tematów. Kuchenna dekoracja nie zawsze przecież musi kojarzyć się z jedzeniem i chociaż aromatyczna kawa w filiżance będzie przyjemnym motywem, to równie atrakcyjne może się okazać wykorzystanie naklejki z krajobrazem czy elementem architektury.


laminaty na lodówki

laminat na lodówkę z filiżanką

Elegancki laminat na lodówkę z motywem filiżanki kawy. Dekoracja jest bardzo odporna na zarysowania

naklejki na lodówki

Fotolaminat korytarz

Praktyczna okleina na lodówkę, z motywem korytarza. Przestrzenny wzór da efekt magicznego przejścia przez lodówkę.

Panująca w ostatnich latach moda na nietypowe rozwiązania sprawia, że ciekawym pomysłem jest na przykład przekształcenie własnej lodówki w budkę telefoniczną wprost z londyńskich ulic. Na wysokich drzwiach może też zagościć wieża Eiffla, stary rower czy żółty tramwaj wspinający się wąską uliczką. Niemal standardowe są już naklejki na lodówkę z motywami roślinnymi, czyli kolorowe bukiety kwiatów w wazonach i swobodnie rozrzucone na podłożu, albo zielone łąki, palmowe liście czy brzozowy las.

Na stronie http://art-newmedia.com/fotolaminaty_kuchenne/na_lodowki.html znajduje się wiele takich pomysłów, zarówno tych specyficznych, niepowtarzalnych, jak i motywy o charakterze typowo kuchennym. Te ostatnie są przeznaczone dla osób ceniących raczej standardowe rozwiązania, dla których na lodówce lepsze wrażenie pełnią plasterki cytryny lub kostki lodu niż stary omszały tunel czy zabytkowa budowla. Naklejki na lodówkach mogą w sposób zdecydowany zmienić wystrój kuchni, a przy odpowiednim dopasowaniu kolorystycznym sprawią, że będzie ona żywsza, ciekawsza i przyjemniejsza. Dużą zaletą takich dekoracji jest łatwość ich przyklejania i zdejmowania, co w razie potrzeby umożliwia szybką zmianę designu.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

9 + 11 =

dekoracje do kuchni klimt

naklejka na lodówkę pocałunek

Zachwycająca okleina na lodówkę z motywem reprodukcji obrazu Klimta „Pocałunek”. Dekorację polecamy  także do upiększenia pralki i zmywarki w kuchni w stylu retro

naklejka na lodówkę

Fotolaminat Manhattan

Fantastyczna naklejka na lodówkę z panoramą Manhattanu. Laminat z Nowym Jorkiem to praktyczna dekoracja do kuchni, jest wodoodporna, dzięki temu łatwiej zachować ją w czystości.

dekoracje do kuchni - na lodówki, między szafki

zobacz w sklepie