Obrazy - najpiękniejsze wzory

Obrazy same w sobie nie są wytworem nowym, bowiem towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów, początkowo, jako prymitywne malunki na skałach jaskiń, z czasem przeniesione na płótna i deski.

obrazy jak malowane

Każda kolejna epoka w historii wiąże się z innym trendem w tej dziedzinie, dotyczącym zarówno sposobu malowania, jak i techniki czy tematyki. Pierwsze przejawy malarstwa, jako sztuki wiążą się z okresem średniowiecza, kiedy dzieło traktowane było, jako sposób na pochwałę religii i związanych z nią postaci. Z czasem malowano coraz bardziej odważnie, pokazując nagość oraz odbiegając od realizmu w kierunku fantazji i własnych malarskich wizji.

 

Modne obrazy

Współczesność również ma swoje obrazy „malowane” nie ręką trzymającą pędzel, ale narzędziem innego rodzaju, jakim jest aparat fotograficzny i klawiatura komputera. Dzięki tym nowoczesnym środkom powstają dzieła zupełnie odmienne od znanych z czasów Rembrandta czy van Gogha, znamienne dla współczesności zarówno w kontekście stosowanej techniki jak i tematyki. Tym, co wciąż łączy modne dziś i popularne obrazy z tymi typowymi dla przeszłości jest fakt, że panorama wciąż pozostaje panoramą, pejzaż pejzażem a portret portretem. Różnica sprowadza się jednak do wierności odwzorowania rzeczywistości i oczywiście wkładu pracy artysty.


modne obrazy

obraz turkusowe dmuchawce

Najmodniejszym obrazem w tym sezonie są trzy turkusowe dmuchawce.

najmodnejsze obrazy

tryptyk most golden gate

Przepiękny obraz z Mostem Golden Gate, będzie dobrze wyglądał w zestawieniu z różowymi dodatkami.

Modne obrazy to przede wszystkim zupełnie nowe podejście do ich formy, a więc stosowanie podziału na elementy i tworzenie ciekawych kompozycji kaskadowych czy układów asymetrycznych, na których prezentowane są zarówno tradycyjne pejzaże, jak i kompozycje abstrakcyjne, grafiki w wieku układach kolorystycznych oraz różnego rodzaju przedmioty. W dziedzinie tematyki do modnych i często wybieranych zaliczają się te nawiązujące do orientalnych klimatów, japońskie litery oraz symbole afrykańskie, jak postacie wojowników, egipskie piramidy czy kobiety w plemiennych strojach.

Nie można również zapomnieć o tym, co jest charakterystyczne dla współczesności. Na obrazach pojawiają się między innymi wizerunki nowoczesnej zabudowy miejskiej, ruchliwe ulice Nowego Jorku, żółte taksówki w konfrontacji ze spokojną architekturą zabytkowego Londynu czy nieco wysłużonymi zaułkami Wenecji. Wąskie kamienne uliczki, ciasne przejścia stanowią kontrast dla architektury nowoczesnej i wielkomiejskiego gwaru. Na modnych obrazach pojawiają się także mosty, stalowe konstrukcje wież, budynki przemysłowe czy przedstawiciele motoryzacji. Podsumowaniem modnej kolekcji są niezwykle kolorowe i dynamiczne abstrakcje.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

13 + 5 =

obrazy w naszym domu

obraz z sentencją w tym domu

Fantastyczny obraz z modną sentencją „W tym domu:, wyjątkową dekorację polecamy do salonu z czerwonymi dodatkami.

modne tryptyki

tryptyk dymna róża

Uroczy obraz z motywem abstrakcyjnej róży, będzie piękną ozdobą salonu w odcieniach brązów i beżów.

obrazy - najpopularniejsze wzory

zobacz w sklepie