Miarki wzrostu - praktyczne ozdoby ścian w pokoju dziecka

Kontrola prawidłowego rozwoju dziecka to obowiązek każdego rodzica, dlatego poza systematycznymi wizytami w gabinecie lekarskim większość mam i tatusiów od czasu do czasu sięga po linijkę i ołówek stawiając dziecko przy ścianie i mierząc jego wzrost.

Ta wiedza to nie tylko potrzeba sprawdzenia poprawności wzrostu malucha, ale też praktyczna informacja, przydająca się chociażby przy kupowaniu ubrań. Malowanie kresek ołówkiem czy pisakiem na futrynie nie jest zbyt praktyczne, bo z jednej strony lubi się szybko wycierać, a z drugiej po prostu brudzi. Choć przez dziesiątki lat taka metoda była praktykowana w nowoczesnych, urządzanych starannie mieszkaniach jest to już przykład braku estetyki.

Problem można rozwiązać w bardzo prosty sposób sięgając po efektowne i zarazem funkcjonalne dekoracje, jakimi są miarki wzrostu dla dzieci. Przykłady na stronie http://art-newmedia.com/dekoracje_dla_dzieci/miarki_wzrostu.html pokazują, na czym taka dekoracja polega i w jaki sposób można na niej zaznaczać przyrost pociechy. Te piękne kolorowe samoprzylepne obrazki są połączeniem ciekawego dziecięcego motywu graficznego z efektownie wkomponowaną podziałką, która pozwala na zmierzenie wzrostu dziecka bez przykładania linijki. Nie jest też problemem namalowanie na takiej miarce kreski wyznaczającej ostatni pomiar.


miarka wzrostu dla dzieci

miarka wzrostu pszczółki i ptaszki

Miarka wzrostu to praktyczna dekoracja do dziecięcego pokoju. Zamów miarkę z motywem graficznych pszczół, ptaszków i motylków.

miarki dla dzieci

Miarka wzrostu wróżka

Piękna miarka wzrostu z magiczną wróżką. Praktyczną ozdobę polecamy do upiększenia sypialni małej księżniczki.

Dzięki możliwości przyklejania i odpowiednim proporcjom miarka wzrostu może być umieszczona w każdym miejscu pokoju dziecinnego, a także w łazience, sypialni rodziców, korytarzu czy kuchni, zależnie od tego, gdzie jest to najwygodniejsze i nie kłóci się z wystrojem wnętrza. Idealnym miejscem jest ściana, ale można ją też umieścić na boku szafy meblowej czy regału z książkami pod warunkiem, że jest on wystarczająco wysoki i szeroki. Miarek wzrostu nie można niestety przeskalować z uwagi na konieczność zachowania odległości w podziałce. Ważne jest też ich odpowiednie naklejenie, gdyż większość motywów posiada podziałkę zaczynająca się od konkretnej wartości.

 

Miarki wzrostu dla dzieci

Miarki wzrostu dla dzieci to wyjątkowe połączenie funkcjonalności z elementem dekoracyjnym, który może w bardzo ciekawy sposób uzupełnić aranżację pokoju malucha. Wzory dostosowane są zarówno do potrzeb chłopców, jak i dziewcząt, dlatego dziewczynka może rywalizować wzrostem z wróżką czy pszczółkami , a chłopiec dorastać do kolejnych gałęzi drzewa lub ścigać się z rybkami w podwodnym królestwie. Motywy i bogata kolorystyka są idealnie dopasowane do dziecięcych potrzeb czy gustów zachęcając je do stawania pod miarką i kontrolowania wzrostu.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

3 + 12 =

miarki wzrostu do pokoju dziecka

Bajkowa miarka wzrostu

Bajkowa miarka wzrostu z przyjaciółmi Pszczółki Mai. Dekoracją możesz ozdobić ściany i meble w pokoju dziecka.

miarki do pokoju dzieci

dziecięca miarka sowy

Przepiękna dekoracja z miarką wzrostu do dekoracji pokoju dziecka. Praktyczna bajkowa tapeta z sowami.

Sprawdź całą kolekcję dekoracji do pokoju dziecka

zobacz w sklepie