Fototapety las - leśne alejki

Obraz lasu to jeden z najstarszych i zarazem najczęściej wykorzystywanych motywów graficznych, jakie pojawiały się na pierwszych fototapetach jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku. Obok tropikalnej plaży stanowił przykład wyszukanej dekoracji, na którą pozwalali sobie nieliczni z uwagi na wysokie koszty uwarunkowane możliwościami technicznymi.

fototapeta z brzozami - Fototapety las

Niestety ówczesna oferta była bardzo ograniczona a w salonie można było zaledwie umieścić obraz brzozowych pni w otoczeniu zieleni. Dziś dzięki nowoczesnym drukarniom wielkoformatowym i komputerom możliwości są niemal nieograniczone, a wraz z nimi również pomysły na aranżację wnętrz.

Fototapety las

Może mieć bardzo wiele zalet wykorzystywanych przy tworzeniu designu. Jednym z elementów jest tonacja kolorystyczna zdjęcia, na którą wpływa zarówno oświetlenie, jak i rodzaj lasu czy pora roku, w której został uwieczniony przez fotografa. Lasy jesienne – na fototapecie ściennej mienią się feerią barw w odcieniach od żółci przez czerwienie do brązów, dlatego doskonale sprawdzi się, jako ożywiający akcent kolorystyczny w pastelowych wnętrzach. Tutaj  można znaleźć przykłady takiej aranżacji, pokazujące zestawienia fotografii jesiennych z meblami i kolorystyką ścian.


fototapeta las we mgle

Fototapeta z zamglonymi leśnymi alejkami może przyozdobić każde wnętrze.

fototapeta na szafę

tapeta leśne knieje

Leśny widok można nakleić na szafę – świetnie się sprawdzi jako okleina.

Spokojne wnętrza doskonale też będą się prezentować w towarzystwie brzeziny. W pełni lata zieleń przybiera magiczny żywy odcień sprawiając, że białe pnie wyraźnie kontrastują z tłem. Zupełnie odmienne wrażenie stworzy natomiast brzozowy zagajnik w klimacie zimowym, kolorystycznie ograniczony do bieli i szarości, nostalgiczny i nieco smutny. Tego rodzaju fototapeta to materiał do przeładowanych barwami wnętrz, albo do pomieszczeń tworzonych w stylu nowoczesnym, prostym o ograniczonej liczbie detali.

Innym równie istotnym celem, w jakim można wykorzystywać fototapety leśne jest potrzeba tworzenia nastroju Piękne fotografie, na których uwieczniono las w porannej mgle, prześwietlanej pierwszymi promieniami słońca, albo w porze późnej jesieni, kiedy oświetlenie bywa już bardzo ograniczone, a mglista rzeczywistość nasuwa skojarzenia z magią, tajemniczością, czającym się w oddali nieokreślonym niebezpieczeństwem i przygodą, która pobudza krążenie krwi i wprowadza nastrój oczekiwania. Tapety leśne pozytywnie też oddziałują na małe pomieszczenia dodając im optycznej głębi.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

7 + 7 =

fototapeta rózowy las

foto-tapeta różowy las

Różowy las to niespotykana wersja ale równie atrakcyjna jak zielone.

naklejka brzozowa

fototapeta las jesienią

Złotoliste brzozy powiększą każdy salon i nadadzą mu lekkości.

fototapety, obrazy, leśne wzory

zobacz w sklepie