Fototapety do kuchni - praktyczne i trwałe dekoracje

Kuchnia to pomieszczenie, w które w odniesieniu do dekoracji wnętrz stawia spore wymagania. Wynika to zarówno z ograniczonej przestrzeni, która bywa często do maksimum wykorzystana na wyposażenie, meble, przydatne akcesoria czy sprzęt AGD, jak i z faktu, że różne zagrożenia kuchenne nie sprzyjają papierowym ozdobom czy obrazkom.

laminaty do kuchni

Standardowo pomieszczenia kuchenne się maluje, a przestrzenie nad blatami wykłada ceramiką, która jest łatwa do sprzątania i nie niszczy się pod wpływem kuchennych substancji. Kafelki są standardem, nie zawsze pięknym, a już z pewnością sporadycznie kolorowym i z pięknymi wzorami, dlatego warto poszukać o wiele bardziej ozdobnej alternatywy.

 

Fototapety zmywalne do kuchni

Taką alternatywą są z pewnością fototapety zmywalne do kuchni, jakich sporo można znaleźć w zakładce http://art-newmedia.com/fotolaminaty_kuchenne.html. Te niepozorne kolorowe dekoracje są wyjątkowo odporne i pod tym względem niewiele ustępują klasycznym kaflom. Motywy drukowane na winylu dodatkowo pokrywa cienka warstwa laminatu, który zachowuje trwałość podobną do kuchennych blatów. Dzięki temu zachlapana sokiem z buraków czy kawą powierzchnia może być wytarta wodą ze środkiem myjącym odzyskując swój pierwotny blask. Laminat chroni też jej powierzchnię przed rysowaniem i blaknięciem kolorów pod wpływem słońca.


laminaty do kuchni

naklejki Maroko

Uroczy fotolaminat z marokańskim motywem. Dekoracja w odcieniach szarości, będzie idealną dekoracją do nowoczesnej kuchni.

okleiny kuchenne

fartuch kuchenny róża

Elegancka naklejka z motywem kremowej róży. Trwałą okleinę możesz przykleić na kuchenne meble oraz kafelki.

Fototapety zmywalne do kuchni to nie tylko efektowna, ale też znacznie prostsza do wykonania alternatywa ceramiki. Nie wymagają żmudnego układania na klej, dopasowywania czy przycinania specjalistycznymi narzędziami, bo wystarczy do tego zaledwie nóż do tapet. Są też o wiele tańsze i szybkie w układaniu na ścianie dzięki samoprzylepnej warstwie. Takie rozwiązanie pozwala w kilkanaście minut całkowicie przekształcić kuchnię wzbogacając ją o intensywnie kolorową mozaikę, subtelną dekorację nawiązującą tematyką do kawy w wielu wydaniach czy też leśną kompozycję, która będzie idealnie współgrać z naturalnym drewnem mebli.

Wyklejanie przestrzeni nad blatami za pomocą samoprzylepnych zmywalnych fototapet to sposób na stworzenie niepowtarzalnego designu, wprowadzenie akcentu kolorystycznego, a także zabezpieczenie ściany wszędzie tam, gdzie nie ma środków, czasu czy możliwości położenia kafelków. Taka dekoracja ma też inną zaletę – można ja bez problemu wymieniać raz do roku, kiedy się już znudzi, bez konieczności skuwania drogich kafli i niszczenia wyposażenia. Poza tym odpowiednio dobrany motyw fototapety pomoże podkreślić styl wnętrza.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

1 + 11 =

okleina kuchenna

fotolaminat groszki

Prześliczna okleina w czarne groszki, będzie idealną dekoracją do kuchni w stylu retro. Naklejką możesz ozdobić sprzęt AGD, fronty mebli, kafelki.

fotolaminat dmuchawce

fototapeta dmuchawce

Fantazyjny fotolaminat z motywem różowych dmuchawców. Laminat jest prosty w montażu oraz odporny na uszkodzenia.

odporne dekoracje do kuchni

zobacz w sklepie