Obrazy, fototapety zebry - nowatorskie ozdabianie ściań

Zebra – zwierzę afrykańskie, wielkością i budową przypominające nieco naszego rodzimego konia, a jednak tak odmiennie i tak charakterystyczne poprzez swoje ubarwienie. Zebrze paski znane są nawet małym dzieciom i często wykorzystywane, jako symbol, chociażby w pasiastych przejściach dla pieszych na ulicach.

Zebra znalazła także swoje miejsce w dekoracji wnętrz i to nie tylko, jako czarno-biała pasiasta kompozycja, ale również w ciekawych kolorystycznie modyfikacjach oraz w czystej „zwierzęcej” postaci.

Zobacz ciekawe obrazy, fototapety zebry

Obrazy, fototapety zebry to jedna z kategorii motywów dekoracyjnych, z pewnością bardzo specyficzna, ponieważ poza tymi ich wersjami, które przedstawiają całe zwierzęta o pozostałych można powiedzieć, że są kompozycją abstrakcyjną. Oczywiście gdyby twórca wykreował taki obraz zanim świat poznał pasiaste zwierzę z pewnością zakwalifikowano by ją do op-artu lub innej dziedziny sztuki nowoczesnej. W obecnym ujęciu poprzez swoją analogię do dzieła natury jest czymś bardzo pośrednim pomiędzy obrazem przyrody, a plastycznym dziełem abstrakcyjnym.


zegar z zebrowym motywem

Zegar Zebra

Świetny pomysł na zebrową dekorację jako naklejka z tarczą zegarową.

Tapeta różowa zebra

Różowe paski na zebrze to ciekawy pomysł na aranżację pomieszczenia

Na stronie sklepu – pod tym linkiem można znaleźć wiele przykładów spojrzenia na zebrze ubarwienie skóry. Naturalne obrazy przedstawiają zwierzęta pasące się w afrykańskich trawach sawanny, albo tylko ich popiersia, stanowiące nawiązanie do ciepłego klimatu i egzotycznego safari. Będą one świetnym dodatkiem do wnętrz w kolorach żółci, pomarańczy i brązu. Całkowicie odmienny efekt można uzyskać wybierając jedynie pasiastą kompozycje, która umieszczona samodzielnie, w dyptyku, tryptyku albo kaskadzie będzie kontrastowym akcentem dla ciemnych ścian wnętrza.

Pasiaste obrazy można także urozmaicać dodając do nich magiczne oko zwierzęcia, wtopione w czarnobiałe tło, albo tworzyć prostokąty o wymiarach i układzie pasów, który optycznie zmieni proporcje ściany. Do wyboru jest wiele różnych możliwości. We wnętrzach tworzonych bardzo nowocześnie, albo dla podkreślenia nieco zabawnego akcentu wydruk klasycznych pasków zebry można również wykonać w kolorze niebieskim, żółtym, zielonym czy też innym najlepiej pasującym do pomieszczenia.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

15 + 3 =

fototapety do loftu

szablon do malowania z zebrą

Ozdobisz ścianę w dowolnym kolorze tylko wypełniając farbą wnętrze szablonu.

naklejka banksy

Laminat ścienny z zebra miedzy szafki

Dekoracja z zebrowym motywem nadaję się świetnie miedzy szafki w kuchni.

fototapety, obrazy, okleiny i dekoracje z motywem zebry

zobacz w sklepie