Fototapety krajobrazy - zaproś naturę do swojego salonu lub sypialni.

W dekoratorstwie krajobraz należy do tematów uniwersalnych. Od setek lat pejzaże stanowiły podstawową tematykę obrazów, które znajdowały swoje miejsce na ścianach salonów na równi z portretami. Malowanie nie tylko ciekawych widoczków, ale także ujmowanie ich w wielu różnych aspektach, jak oświetlenie, pora roku czy klimat to sposób na ogromne różnicowanie nie tylko samych kompozycji, ale też tworzonego przez nie nastroju.

W dekoratorstwie krajobraz należy do tematów uniwersalnych. Od setek lat pejzaże stanowiły Przykładowo ta sama zalesiona dolina z płynącą przez nią rzeką zupełnie inny obraz stworzy w środku lata a inny, kiedy liście opadną a okolicę skuje lód i zasypie śnieg. Bogatą kolorystykę zapewni jesień, romantyczny nastrój widok o zachodzie słońca, a tajemniczość poranna mgła.

W przeciwieństwie do artystycznych tworów malarzy dzisiejsza technika w tym względzie stwarza o wiele więcej możliwości. Namalowanie pejzażu wymagało wielu godzin, w czasie których zmieniało się światło, układ cieni czy przejrzystość powietrza, a obraz powstawał przeważnie z pamięci malarza. Dziś aparat cyfrowy pozwala na zrobienie kilkuset zdjęć w ciągu dnia, a każde z nich będzie nieco inne od pozostałych. Na zdjęciach bazują dekoratorzy, dzięki którym fototapety z krajobrazami stają się ważącym elementem wystroju wnętrza decydującym o jego charakterze.


Księżycowa foto-tapeta

Księżyc to ciekawy przykład innego spojrzenia na krajobraz.

foto-tapeta wodospad i ruiny

Na krajobraz można także spojrzeć przez wyłom w murze.

Krajobrazy na fototapetach mają też tę właściwość, że optycznie powiększają wnętrze dodając mu nieco przestrzeni. Oczywiście wiele zależy od wyboru odpowiedniej perspektywy. Najefektywniej oddziałują te prezentujące duże przestrzenie, jak rozległa pustynia, jezioro, odległe pasmo górskie czy wielka ukwiecona łąka. Im dalej znajduje się ujęty na fototapecie horyzont, tym większe wyda się pomieszczenie, w którym taki motyw wykorzystano. Tu zajdziesz przykłady dekoracji z krajobrazami: http://art-newmedia.com/pejzaze-i-krajobrazy.html. Niezwykłe efekty gwarantują też takie kompozycje, w których układ symbolicznych linii prowadzi w głąb do centralnego punktu obrazu. Mogą to być np. tory kolejowe czy płynąca rzeka.

Kolejny element fototapet z krajobrazami to ich ogólna kolorystyka. W jasnych pastelowych wnętrzach ciekawy efekt można osiągnąć wykorzystując bogate kolorystycznie fototapety w klimacie jesiennym czy też takie, jak znane powszechnie widoki Schwarzwaldu, gdzie zieleń jest wyjątkowo zielona, a niebo idealnie błękitne. Nie należy jednak uogólniać pojęcia krajobrazu i utożsamiać go z przyjemnym nostalgicznym klimatem. Dzięki fotografii i takim elementom natury, jak mgła, zmierzch czy uschnięte drzewa krajobraz może tez być tajemniczy i nieco smutny. Zawsze jednak obcowanie z tego rodzaju obrazem na fototapecie pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

7 + 6 =

fototapety do loftu

fototapeta wieczorny krajobraz

Nastrojowy wieczorny krajobraz pełni role dodatkowego okna w sypialni.

naklejka banksy

Grecja laguna foto-tapeta

Klasyczny uspokajający krajobraz doskonały do każdego pomieszczenia.

Krajobrazy na fototapetach i dekoracjach

zobacz w sklepie