Czerwone dekoracje ścian

Kolor czerwony należy do bardzo specyficznych i zarazem trudnych w aranżacji wnętrz. Z drugiej strony zależnie od odcienia bywa bardzo piękny, kojarząc się z pozytywnymi uczuciami, miłością, różami, dobrym winem, świętami Bożego Narodzenia i wieloma innymi bardzo pozytywnie odbieranymi przez nasz rzeczami.

fototapeta czerwona

Podczas planowania aranżacji wnętrz wielu z nas marzy o tym, aby pomalować na czerwono cały pokój, a powstrzymuje nas przed tym jedynie ogólnie panujące przekonanie, że w takim wnętrzu staniemy się nerwowi, pozbawieni zdolności koncentracji i drażliwi, co nie wpłynie pozytywnie na naszą pracę samopoczucie i kontakty z rodziną.

Fakt, że czerwień jest kolorem agresywnym i pobudzającym nie oznacza jednak, iż nie można jej wykorzystać we wnętrzu. Każdy, kto kocha tę barwę może sięgnąć po fototapety i dekoracje czerwone, jakie znajdzie na http://art-newmedia.com/fototapety-naklejki-obrazy-czerwone.html i z pewną znajomością zasad wykorzystania tego koloru pobawić się w tworzenie własnego ulubionego stylu. Czerwony obraz, fototapeta czy naklejka ścienna będzie wyglądać efektownie i dodatkowo ożywi wnętrze wcale nie wywołując negatywnego wpływu na samopoczucie, a przy okazji pozwoli cieszyć się ulubionym kolorem.


fototapety na szafy

tapeta na szafę wnękową

Prześliczna fototapeta z motywem czerwonych tulipanów. Dekorację możesz nakleić na fronty szafy przesuwnej. Napisz do nas pomożemy dobrać odpowiedni materiał.

obrazy drzewa

obraz czerwone drzewa

Cudowny obraz z motywem alei drzew. Dekorację w odcieniach szarości i czerwonymi drzewami, polecamy do upiększenia nowoczesnej sypialni.

Co warto wiedzieć o czerwonych dekoracjach we wnętrzu? Otóż najczęściej popełnianym błędem bywa zbyt duża ostrożność w wykorzystaniu czerwieni, która sprowadza się do włączenia w spokojną stylizację kilku drobnych elementów. Oddziaływanie optyczne takich rozrzuconych detali jest znacznie bardziej intensywne i o wiele bardziej drażni niż zastosowanie jednego centralnego, ale dominującego elementu. Przykładem najlepszego wykorzystania czerwieni jest tapeta wyłącznie na jednej ze ścian, ale pokrytej nią w całości. Taka dekoracja nie wymaga już żadnych innych czerwonych dodatków.

Czerwień w stylizacji może się pojawić w postaci mebla, dywanu, elementu dekoracyjnego, ale również zagościć na ścianie w postaci całkowitej lub jako tonacja czy jeden z elementów kompozycji. Przykładowo w pomieszczeniu zaaranżowanym w kolorze ecru, jedna ściana czerwona może być uzupełniona obrazem z czerwonymi elementami, powieszonym na sąsiedniej ścianie. Warto pamiętać, iż czerwone dekoracje dominują, przyciągają uwagę, dlatego skoncentrowane w jednym obszarze pozwolą odwrócić wzrok w przypadku zmęczenia i poszukać odpoczynku w innym rejonie wnętrza.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

4 + 1 =

naklejki na lodówki

naklejka wymówki

Prześliczna naklejka do dekoracji lodówki i drzwi. Praktyczna okleina jest łatwa w montażu oraz odporna zarysowania.

naklejki do kuchni

naklejka kuchenna jabłka

Oryginalna naklejka kuchenna z motywem dwóch rumianych jabłuszek. Okleinę możesz nakleić na kafelki, to szybki sposób na zmianę wystroju kuchni.

czerwone dekoracje ścian

zobacz w sklepie