Fototapety z folkowymi wzorami

Posiadanie własnego mieszkania czy domu to często spełnienie wieloletnich marzeń, dlatego do ich urządzania podchodzi się ze szczególną starannością. Współczesne możliwości rynku dekoratorskiego są ogromne i praktycznie każdy pomysł może zostać zrealizowany przy odrobinie dobrej woli.

fototapety folklor

Pomocą jest także Internet, dzięki któremu poszukiwanie stylowej kanapy czy rustykalnego stołu do jadalni przebiega szybko i sprawnie. Możliwości te jednak często są warunkowane określonymi trendami, których popularność narzuca również producentom pewną linię wzorniczą, która akurat znajduje się na topie.

Fototapety folkowe to jedna z takich linii wzorniczych pojawiająca się na sklepowych półkach w kilku ostatnich latach. Przez długi okres ludowe wycinanki można było zobaczyć jedynie w Cepelii a do domu kupowało się je rzadko kojarząc raczej z zespołami ludowymi i miejscami podkreślającymi promującymi kulturę. Dziś coraz popularniejsze są powroty do korzeni, kreowanie wnętrz w stylu retro i rustykalnym, czyli typowo wiejskim, siermiężnym, jak w ludowych skansenach. Oczywiście nie oznacza to rezygnacji z nowoczesnego sprzętu AGD czy telewizji, ale wszystkie podstawowe elementy wyposażenia oraz dekoracje tworzone są właśnie w tym klimacie.


fototapety folk

Tapeta ludowe koguty

Fantazyjna fototapeta z motywem folkowych kogutów na teksturze betonu. Nowoczesną fototapetę z ludowym akcentem polecamy do upiększenia jadalni.

folkowe dekoracje ścian

fototapeta folkowe hafty

Przepiękna fototapeta z motywem ludowych haftów. Dekorację z folkowym motywem polecamy do ozdobienia uroczej sypialni.

Fototapety folkowe to zarówno ciekawe motywy realistyczne, żywcem przeniesione z ludowych motywów na podłoże winylowe, jak i wzory stylizowane. Przykładem tych drugich mogą być zaczerpnięte z ludowego wzornictwa kury, które nie są typowym ludowym motywem, ale nawiązują do niego formą i tematyką. Takie fototapety tworzone na przykład w kolorze czarno-białym są doskonałym tłem dla rustykalnego wystroju wnętrza. W zakładce http://art-newmedia.com/dekoracje_folklor/ zaprezentowany został zarówno ten, jak i wiele innych ludowych motywów dekoracji.

Poza klasycznym wystrojem rustykalnym fototapety folkowe mogą też znaleźć zastosowanie w aranżacjach nowocześniejszych, określanych, jako New folk. Styl ten narodził się całkiem niedawno i stanowi specyficzne połączenie nowoczesnego wnętrza z elementem kultury ludowej. Takim elementem może być wspomniana fototapeta w zestawieniu z białymi kanapami o prostej formie i nowoczesnym stolikiem ze szklanym blatem. W takiej aranżacji motyw ludowy jest jedynie akcentem, często też detalem kolorystycznym ożywiającym wnętrze.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

12 + 13 =

fototapety do sypialni

tapeta folkowe koguty

Fototapeta z folkowymi kogutami. Dekorację z ludowymi akcentami polecamy do upiększenia wnętrza w stylu industrialnym lub loft.

folkowe ozdoby do salonu

foto-tapeta ludowe hafty

Śliczna fototapeta z motywem folkowej wycinanki. Dekorację polecamy do upiększenia salonu w ludowym stylu.

fototapety, dekoracje ścienne z folkowymi wzorami

zobacz w sklepie