Tapety z oknami

Ciasne mieszkania w zbiorowym budownictwie to wciąż jeszcze w naszym kraju standard pozostały po poprzedniej epoce. Wprawdzie coraz więcej już buduje się nowoczesnych osiedli z przestronnymi jasnymi mieszkaniami, coraz popularniejsze jest też budowanie własnych domów jednorodzinnych, jednak nie każdy może sobie na takie lokum pozwolić.

fototapety jak okna

Nawet, jeśli istnieje taka opcja w przyszłości to przecież obecne lokum też trzeba urządzić tak, aby spędzić w nim kolejne lata w przyjaznej atmosferze. Jak zmienić ciasne i niezbyt przyjazne klaustrofobiczne wnętrze? Najlepiej odpowiednią fototapetą.

Ciekawe okienne ozdoby, doskonałe do każdego pomieszczenia

Wśród oferowanych w sprzedaży dekoracji posiadających wyjątkowy wpływ na parametry wnętrz są fototapety przestrzenne, czyli takie, na których znajduje się krajobraz lub element architektury z optyczną głębią. O wiele ciekawsze jednak i niezwykle designerskie są te dekoracje, na których motywem wiodącym jest okno. Klasyczna rama z przejrzystą szybą ukazuje widok po drugiej stronie, tworzący niezwykle realistyczne wrażenie do złudzenia przypominające to rzeczywiste. Wybierając do mniejszego ciemnego pokoju fototapetę z motywem słonecznego nieba za kryształowo przejrzystą szybą można diametralnie zmienić wizualny odbiór pomieszczenia.


fototapety do jadalni

tapeta widok na most Golden Gate

Oryginalna fototapeta z widokiem z okna na most Golden Gate. Dekorację z różowym mostem polecamy do ozdoby małego i ciemnego pokoju bez okien.

fototapety widok z okna

fototapeta widok z okna

Piękna fototapeta z panoramą Central Parku. Dekoracja z krajobrazem oprawiona w białą okienną ramę, będzie świetną dekoracją do małego salonu.

 

Fototapeta okno

Fototapeta okno to jednak nie tylko rama i wirtualna szyba, ale również to, co znajduje się po drugiej stronie. Ten widok decyduje o klimacie dekoracji oraz efekcie, jaki wywoła, jeśli zostanie wykorzystany we wnętrzu. Do dyspozycji jest słoneczne niebo będące wspomnieniem upalnego lata i wypoczynku na zielonej łące lub czystej nadmorskiej plaży. W bardziej nastrojowych pomieszczeniach jednak można je zastąpić pejzażem jesiennego parku, a w nowoczesnych wnętrzach widokiem z okna na Golden Gate lub niezmierzone lawendowe pole, które doda nieco fioletowego akcentu do wystroju.

Fototapety z wizerunkiem okna wymagają odpowiedniego umieszczenia na ścianie, aby zapewniały właściwy efekt. Oczywiście można je powiesić gdziekolwiek, jednak padające na nie światło okienne odbijając się od powierzchni zniweczy wysiłek włożony w aranżację. Najlepszym rozwiązaniem jest dokładne dopasowanie wielkości fototapety do wymiarów ściany lub umieszczenie dekoracji na takim podłożu, które będzie integrować się z dekoracją. Może to być na przykład tapeta z ceglaną lub kamienną teksturą lub gładko pomalowana ściana w odcieniu identycznym, jak rama okna.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

10 + 9 =

fototapeta niebo

tapeta okna z chmurami

Zachwycająca fototapeta z motywem widoku na niebieskie niebo. Oryginalną dekorację optycznie powiększającą, polecamy do upiększenia małego pokoju.

tapeta okno

fototapeta widok na lawendowe pole

Prześliczna fototapeta z lawendowym polem oprawiona w okno PCV. Oryginalna dekoracja sprawdzi się w małym przedpokoju.

fototapety z oknami

zobacz w sklepie