Naklejki na drzwi

Drzwi, pomimo lekkiego zaniedbywania ich w całości wystroju, stanowią integralną część wnętrza i dlatego warto zwracać szczególną uwagę na ich formę.

fototapety na drzwi

O ile kupując drzwi zewnętrzne do domu zazwyczaj bardzo przykładamy się do ich wyboru, oceniając nie tylko kolorystykę, ale również solidność zamków i zawiasów czy łatwość ich sforsowania przez osoby trzecie, o tyle nie myślimy o nich w kontekście elementu dekoracyjnego. W przeszłości pewnym rewolucyjnym rozwiązaniem było wprowadzenie do sprzedaży form wahadłowych czy przesuwnych. Dziś ich miejsce zajęły fototapety.

Oklejanie skrzydeł drzwiowych jest nie tylko idealnym i szybkim sposobem na przywrócenie im pięknego wyglądu, ale też pozwala na stworzenie ciekawego efektu wizualnego. Kupując drzwi nowe, do dopiero zbudowanego domu warto przemyśleć możliwość takiej dekoracji, która wymaga prostych, pozbawionych listewek i wystających detali płaszczyzn. Fototapeta najlepiej wygląda na drzwiach wtedy, gdy pokrywa całą ich powierzchnię, a taki warunek może spełnić jedynie gładkie skrzydło. Ważnym elementem doboru materiału do oklejania jest jego wzór i kolor. Nie trzeba nikogo przekonywać, że aby całość wyglądała estetycznie nie może pochodzić z różnych stylów czy prezentować motywów całkowicie się ze sobą kłócących.


dekoracje na drzwi

fototapeta na drzwi tygrys

Śliczna fototapeta na drzwi z motywem śnieżnego tygrysa. Dekoracja jest odporna na zarysowania oraz wodoodporna.

okleiny na drzwi

naklejka na drzwi folklor

Fantastyczna naklejka na drzwi z motywem folkowych kogutów. Okleina jest bardzo trwała i można ją myć.

Fototapety, jakich wiele można znaleźć na stronie http://art-newmedia.com/fotonaklejki_na_drzwi_i_meble/na_drzwi.html to przykład możliwości wzorniczych i wskazówka, jak wiele różnych tematów obrazów i jak wiele kategorii fototapet sprawdzi się w charakterze dekoracji na drzwi. Zależnie od tego, w jakim pomieszczeniu ma być wykorzystana i do jakiego wystroju dopasowana fototapeta może prezentować architekturę, motywy roślinne, wzory abstrakcyjne, owoce i warzywa i wiele innych propozycji. Dopasowanie pozwala podkreślić charakter wnętrza, jak w przypadku limonkowych kolaży na kuchennych drzwiach, albo podkreślić kolorystykę, jak w przypadku beżowo-kawowych kół w jasnym wnętrzu ecru.

Do dekorowania drzwi fototapetą można podejść dwojako. Z jednej strony może to być uzupełnienie motywów wzorniczych, kolorów wnętrza w taki sposób, że dekoracja niejako stopi się z wystrojem, tworząc jednolitą, harmonijną całość jak w przypadku jasnych kawowych ścian i ciemnych drzwi drewnianych pokrytych jaśniejszym wzorem w celu zminimalizowania ich odrębności. Druga forma, to tworzenie dekoracji kontrastowej, takiej, która zawsze przyciągnie uwagę, jak na przykład w pomieszczeniu urządzonym na biało granatowe zasłony, poduszki i serwetki oraz granatowa tapeta na drzwiach. Jedną z najciekawszych linii wzorniczych pasujących szczególnie do małych pomieszczeń są tapety z uliczkami, mostami i przejściami.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

10 + 2 =

naklejki na drzwi

okleina na drzwi tulipany

Cudowny laminat na drzwi z motywem turkusowych tulipanów. Ozdoba jest bardzo trwała i prosta w montażu.

okleina na drzwi

laminat kolumnada

Piękna naklejka z powiększającym wzorem. Laminat jest bardzo trwały, nie uszkodzi się przy codziennym użytkowaniu.

naklejki i fototapety na drzwi

zobacz w sklepie