Fototapeta las bambusowy-dekoracje które wprowadzą harmonię

Motyw bambusowego lasu to dekoracja, która posiada kilka różnych cech istotnych dla tworzenia klimatu wnętrza.

Las bambusowy na fototapecie

 

 

 

Z jednej strony las bambusowy to element natury, zespół roślin, który przyjemnie kojarzy się z odpoczynkiem i relaksem w przyjemnym, zacienionym otoczeniu. Z drugiej strony to spokojna, stonowana kolorystyka bardzo korzystnie wpływająca na nastrój, samopoczucie fizyczne i psychiczne, a także doskonale pozwalająca odpocząć oczom. Kolejny ważny aspekt to egzotyczne pochodzenie tych roślin, które nie tylko symbolizują ciepły i nieco tajemniczy klimat, ale też są nierozerwalnym elementem filozofii ZEN hołdującej harmonii ciała i duszy.

 

Z punktu widzenia kompozycji plastycznej las bambusowy jest przykładem harmonijnego układu elementów zazwyczaj w pozycji pionowej, a jako układ powtarzalny może być formowany i przycinany w dowolnych proporcjach czy kształtach. Z tego powodu fototapeta las bambusowy, jako kompozycja otwarta jest bardzo praktyczna i może być umieszczana na każdym wolnym fragmencie ściany zarówno w postaci regularnego kwadratu, jak i w formie pasa czy nieproporcjonalnego prostokąta. To świetna dekoracja zarówno na wąskie ścianki między meblami, drzwiami czy oknami jak i do wykończenia przestrzeni pomiędzy szafkami kuchennymi. To także idealny materiał do wyklejenia ściany nad łóżkiem w sypialni czy za kanapą w salonie.


Fototapeta bambusy w brązie

Fototapeta bambusy w brązie

 

Fototapeta z bambusowym lasem w brązie będzie dobre ozdabiać wnętrze w loftowym klimacie.

 

Tapeta w bambusy

Tapeta w bambusy

 

Tapeta z egzotycznymi bambusami w ciepłych barwach  może być dobrym uzupełnieniem salonu, bądź sypialni.

 

 

Fototapeta las bambusowy ze strony http://art-newmedia.com/product/search.html?query=bambus&category_id=&limit= wskazuje jednak na spore zróżnicowanie takich dekoracji. Pomimo ogólnie przyjętej zieleni każdy z wzorów wyróżnia się nieco innym jej odcieniem, w inny sposób również kształtując charakter wnętrza. Intensywne jasne zielenie będą rozweselać i ożywiać wystrój, a szaro-brązowe starsze lub wysuszone pędy sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej nastrojowe i zacienione. Te ostatnie są idealnym dopełnieniem spokojnej, relaksującej sypialni. Kompozycje bambusowe mogą też być modyfikowane komputerowo, dzięki czemu uzyskują odcień najbardziej pasujący do innych elementów wystroju.

 

Pomimo sporego zróżnicowania formy, układu pędów, kolorystyki czy towarzyszących bambusowi elementów dodatkowych w każdym układzie fototapeta las bambusowy będzie elementem nastrojowym, wyciszającym i relaksującym. Taki efekt zapewnia samo skojarzenie w klimatem egzotycznego lasu oraz nawiązanie do wschodniej filozofii harmonii, spokoju i wszechobecnego szczęścia. Poza tym spokój i harmonię pozwala osiągać też samo odniesienie do natury, środowiska przyrodniczego i zielonego koloru, którego terapeutyczne działanie zostało niejednokrotnie udowodnione.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

5 + 5 =

Fototapeta z brązowymi bambusami

Fototapeta z brązowymi bambusami

 

Brązowe bambusy na fototapecie nie tylko dodadzą klimatu ale również uzupełnią wystrój w sypialni.

 

Fototapeta bambuski

Fototapeta bambuski

 

Fototapeta z zielonymi bambuskami na białym tle, będzie dobrą dekoracją do łazienki lub sypialni.

 

fototapety, obrazy, dekoracje do loftów

zobacz w sklepie