Fototapety z kwitnącymi drzewami

Kwitnące drzewo to jeden z najpiękniejszych obrazów, jakie kształtuje natura w świecie roślin. Rozłożyste korony w zaledwie jeden dzień pokrywają się tysiącami kwiatków tworzących jeden zwarty, gigantyczny bukiet.

fototapeta kwiaty na drzewach

Szczególnie pięknie są kwitnące drzewa wiśniowe, których kwiaty wyprzedzają liście, a ich subtelne białe płatki nie tylko są czarowne, ale też fantastycznie pachną. Każdy, kto raz odbył spacer w wiśniowym sadzie wczesną wiosną, zapamięta go na wiele lat. Wiśniowy sad dzięki swojej niepowtarzalności i prawdziwej magii stał się tematem wielu piosenek, w tym słynnych Podmoskiewskich wieczorów od ponad pół wieku budzących niezwykle wzruszające uczucia w słuchaczach.

Dekorowanie pokoi fototapetą z motywem wiśniowych drzew, spowitych białym welonem kwiatków sprawia, że salon czy sypialnia nabierają wyjątkowego, magicznego klimatu. Skojarzenia z budzącą się do życia przyrodą rozbudzają chęć życia, działają odświeżająco a zaklęta w obrazie magia ma niezwykle romantyczny wydźwięk. Taka fototapeta świetnie sprawdzi się w kobiecej sypialni lub buduarze, ale może być też dodatkiem do wnętrza, w którym spotykają się młodzi kochankowie. Możliwości modyfikowania druku pozwalają też na tworzenie obrazów stylowych. Doskonałym przykładem jest fototapeta kwitnąca wiśnia wykonana w sepii, jaka można zobaczyć na stronie http://art-newmedia.com/fototapety_scienne_3d/fototapety_prostokatne/tapeta_kwitnaca_wisnia_w_sepii.html. Dekoracja w takiej aranżacji to wspaniałe dopełnienie wnętrz w stylu retro.


fototapety do sypialni

tapeta kwitnąca wiścia

Piękna dekoracja ścienna z kwitnącą wiśnią. Tapeta stylizowana, ma przydymione kolory i napisy, będzie idealną dekoracją do romantycznej sypialni.

fototapeta magnolia

fototapeta kwitnąca magnolia

Elegancka tapeta z motywem jasno różowej magnolii. Kwiatową dekoracją polecamy do upiększenia salonu, gdzie królują brązy i beże.

Drzewa wiśniowe nie są jednak jedynym motywem w tym stylu, który może stanowić temat salonowej czy sypialnianej fototapety. Równowagą dla subtelnej bieli wiśni jest na przykład magnolia, o wiele bardziej konkretna, zdecydowana, mocniejsza w swojej formie. Szczególną cechą magnolii jest jej szlachetność, jakby należała do świata wyższych sfer, cechując się nienagannymi manierami i wytwornością. Zarazem pastelowe kolory kwiatów rozjaśniają wnętrze i odświeżają je jak większość kwiatowych motywów. Kwitnące drzewa magnoliowe są jednym z niewielu motywów, roślinnych, który wpasuje się w wystrój typowo męski. Będą też efektownym uzupełnieniem loftu.

Kwitnące drzewo jest motywem dekoracyjnym o bardzo specyficznym charakterze. Z jednej strony łączy w sobie surowość konaru i pni, twardych, nieprzytulnych, bardzo męskich w swoim charakterze. Z drugiej strony dopełnia ten obraz delikatnymi płatkami kwiatów, które symbolizują początek życia dając szansę tworzeniu się owoców, nasion i kolejnych drzew. Takie połączenie męskiego i żeńskiego pierwiastka sprawia, że w dekoratorstwie stają się one motywem uniwersalnym. Zaprezentowana fototapeta kwitnąca wiśnia wykonana w sepii to doskonały przykład takiego wystroju kolorystycznie komponującego się z każdym wnętrzem retro, współczesnym loftem czy romantyczną sypialnią.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

13 + 7 =

fototapety drzewa

Foto-tapeta kwitnąca jabłoń

Piękna fototapeta z kwitnącym drzewem jabłoni, będzie idealną ozdobą do modnego salonu. Tapeta jest prosta w montażu, przy doborze odpowiedniego materiału będzie odporna na zarysowania.

fototapety do sypialni

tapeta kwitnące drzewo w sepii

Prześliczna fototapeta z motywem kwitnącego drzewa. Dekorację w sepii z roślinnym motywem polecamy do upiększenia stylowej sypialni. Tapetę możesz zmówić pod wymiar Swojej ściany.

romantyczne fototapety motywem drzewa

zobacz w sklepie