Dekoracje do pokoju dziecka - bajkowa kraina marzeń

Zadbaj o rozwój Swojego dziecka, stymulując jego wyobraźnię kolorowymi dekoracjami ściennymi

dekoracje do pokoju dziecka

Aranżacje pomieszczeń, w których przebywają dzieci zawsze wiążą się z dominacją kolorów i bajkowych, nieco nierealnych motywów, pojawiających się w wielu formach na ścianach, meblach, wyposażeniu czy dekoracjach. Wybierając lampę do pokoju dziecka, kupując łóżko czy pościel rodzice bez zastanowienia kierują się w stronę produktów o bardzo charakterystycznym designie, bardzo kolorowych i bogato zdobionych. Takie tendencje są doskonała wskazówką, jakie cechy powinny dominować w pokoju dziecięcym. Ich wybór nie jest bez znaczenia, bowiem mają na celu zarówno edukację, jak i stymulowanie zmysłów i rozwijanie pozytywnych emocji.

Osoby dorosłe, które potrafią już nazywać swoje uczucia doskonale wiedzą, że istnieją takie obrazy, które mogą straszyć, zasmucać, wywoływać negatywne myśli czy sny. Osoby te wiedzą też, że istnieją kolory, które działają depresyjnie, oraz takie, które pobudzają energetycznie. Wybór odpowiednich motywów do dziecięcego pokoju jest, więc uzależniony w dużym stopniu od samego dziecka, jego wieku, temperamentu, zdolności poznawczych. Przykładem może być kolor czerwony, który uważany za wyzwalający agresję jest jak najbardziej wskazany dla dzieci apatycznych i zamkniętych w sobie. Z kolei maluchy nadpobudliwe warto wyciszać spokojnymi fioletami i zielenią.


ozdoby ścian do pokoju dziecka

fototapeta wesołe sowy

Bajkową fototapetę z sówkami polecamy do upiększenia pokoju małej dziewczynki. Dekoracja będzie dobrze wyglądać we wnętrzu w kolorze różowym, białym, fioletowym i niebieskim.

miarki wzrostu dla dzieci

miarka wzrostu z pszczółkami

Praktyczna dekoracja do bajkowego pokoju dziewczynki. Na miarce zaznaczaj jak dużo urosło Twoje dziecko, z czasem pociecha zauważy jak jest już duża.

Poprzez właściwie dopasowane dekoracje pokój dziecka staje się radosny, wesoły, pobudzający wyobraźnie i bardzo przyjazny dla malucha. Kolekcja na stronie http://art-newmedia.com/dekoracje_dla_dzieci.html pozwala poznać ogólne tendencje w tworzeniu takich motywów, dzięki którym świat malucha zmieni się nie do poznania, a codzienne obcowanie z nim stworzy wrażenie bezpieczeństwa i doskonałego samopoczucia. Pokój dziecka, to jego azyl, dlatego otaczające go kolory i wzory powinny być akceptowane i na poziomie jego możliwości odbioru. Ważne jest też pozytywne nastawienie emocjonalne. Tygrys nie może być groźnym zabójcą, a czarownica wiedźmą, która zjada dzieci.

Dekoracje do pokoju dziecięcego to zarówno bajecznie kolorowe fototapety, dzięki którym smutne wnętrze ożywa, jak i piękne naklejki, szablony do malowania wzorów na ścianach oraz obrazy. Tematyka dostosowana do wieku pozwala na dobranie dla maluszka milutkich owieczek czy ptaszków na kolorowym drzewie. Dla przedszkolaka znajdą się pszczółki, zwierzaki i samoloty z radosnym uśmiechem, a dla dzieci w wieku szkolnym bajkowe księżniczki, jednorożce czy piłkarze podkreślający chłopięce zainteresowania. Nie można też zapominać o kolorowych, bardzo dekoracyjnych i zarazem funkcjonalnych miarkach wzrostu.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

7 + 5 =

naklejki z piłkarzami

naklejka z piłkarzami

Zostać piłkarzem to marzenie każdego małego chłopca. Pomóż mu spełniać marzenia. Możesz zacząć od wizualizacji celu, dekorując jego pokój naklejkami z piłkarzami.

naklejki motory

naklejki z motocyklami

Ozdobę z motocyklem polecamy do dekoracji pokoju chłopca, nastolatka jak i garażu. Dekoracją możesz oklejać ściany, meble i szyby.

fototapety, obrazy, naklejki, dekoracje do pokoju dziecka

zobacz w sklepie