Modne i praktyczne dekoracje przedpokoju

Przedpokój nie należy do miejsc w domu, o których często mówi się w kontekście aranżacji wnętrz. O ile salon, kuchnia czy łazienka doczekały się już tysięcy opracowań, o tyle o przedpokoju nie tylko mówi się rzadziej, ale też stawia w nim głównie na funkcjonalność.

naklejki na przedpokój

Nie ma jednak powodu, a może nawet z uwagi na pierwszy kontakt z otoczeniem zachodzi konieczność szczególnie starannego zadbania o wystrój tego miejsca. Tu bowiem po raz pierwszy spotykamy się z nowym sąsiadem, tu stawiają pierwszy krok nasi znajomi i wreszcie to miejsce widzi nasz doręczyciel czy gospodarz domu przychodząc z korespondencją.

 

Wystrój przedpokoju wymaga bardzo starannego przemyślenia

Wystrój przedpokoju wymaga bardzo starannego przemyślenia, ponieważ w bardzo znaczącej ilości przypadków jest to miejsce nieproporcjonalne, wyrwane z metrażu mieszkania, jako przejściowe traktowane nieco po macoszemu. Szczęście mają ci, których mieszkania wyposażono w foremne czworokątne korytarze, bowiem pozwalają one na racjonalne umieszczenie szafy, szafki na buty i wieszaka, a jeszcze zostaje sporo miejsca na ławeczkę i gliniany wazon z suchymi roślinami. Tam, gdzie nie ma takiego komfortu pozostają jeszcze dekoracje.


tapeta powiększająca

fototapeta kulkowy tunel

Przepiękna fototapeta z motywem kulkowego tunelu, Tapeta z powiększającym motywem, będzie idealną dekoracją do ciasnego przedpokoju.

dekoracje na drzwi

okleina na drzwi

Elegancka okleina na drzwi z motywem brzozowego lasu. Fotolaminat jest odporny na zarysowania i wodoodporny.

W mniejszych mieszkaniach, ale również i w tych przestronnych wystrój przedpokoju umożliwiają efektowne fototapety i obrazy, jakie można znaleźć na stronie http://art-newmedia.com/waskie-uliczki-fototapety-naklejki.html. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza te, które pozwalają optycznie zmieniać kształty wnętrza. Tapeta z wąską uliczką czy arkadowym przejściem umieszczona na odpowiedniej ścianie potrafi zdziałać cuda, a wąskie, ciasne wnętrze przekształci się w bardziej przestronne i komfortowe. Oczywiście nie przybędzie fizycznego miejsca, jednak po umieszczeniu takiej fototapety osoby wchodzące z zewnątrz będą odbierały zupełnie inne pierwsze wrażenie.

Tapety to idealne dekoracje do przedpokoju

Tapety to idealne dekoracje do przedpokoju zwłaszcza, ze wiele z nich drukowanych na winylowym podłożu można z powodzeniem zmywać, a przecież korytarz jest najbardziej narażonym na brudzenie miejscem w domu. W miejscach, w których z różnych względów, jak chociażby bardzo pofragmentowana powierzchnia ścian, można udekorować przedpokój ściennymi naklejkami. Odpowiednio dobrane kolorystycznie, umieszczone w postaci szlaku lub pojedynczych dużych elementów będą nie tylko efektowne, ale też niestandardowe, przyciągając uwagę wszystkich wchodzących gości.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

1 + 6 =

wieszak z ptaszkami

wieszak samoprzylepny

Wieszak samoprzylepny z ptaszkami to praktyczna dekoracja przedpokoju. Polecamy do upiększenia wnętrza w stylu prowansalskim.

dekoracje z ramkami

rama ścienna dłonie

W zestawie otrzymujesz naklejki w kształcie dłoni oraz pięć czarnych ramek. Dekorację z rodzinnymi zdjęciami polecamy do upiększenia przedpokoju.

praktyczne ozdoby ścian na przedpokoju

zobacz w sklepie