Modne tapety dla młodzieży

Pokój młodzieżowy stawia przed dekoratorem nie lada wyzwanie, które z jednej strony wynika z potrzeby podążania za najnowszymi trendami, a z drugiej z wyjątkową skłonnością do podkreślania indywidualizmu.

fototapeta piłka w siatce

O ile osoby dorosłe są w stanie przystosować się do pewnych ogólnych zasad, a w kontekście aranżacji wnętrz pogodzić gusta wszystkich mieszkańców domu, o tyle nastolatek nie tylko nie zaakceptuje tego ogółu, ale będzie dążył do pokazania swoich przekonań szczególnie, jeśli są one całkowicie sprzeczne z poglądami rodziców. Bycie odmiennym od dorosłych jest cool i taka też powinna być aranżacja młodzieżowego pokoju.

Tapety młodzieżowe trudno jednoznacznie sklasyfikować. Tworzy je tak szeroka i zróżnicowana gama tematyczna, jak różne są nastoletnie charaktery. Jedną z cech łączących stanowi nawiązanie do młodzieżowych kultur, a w ostatnich latach do kultury amerykańskiej, która zawojowała lokalne środowiska. Typowe symbole to wszystko, co nawiązuje do stylu graffiti, motocyklowej kultury gangów, narkotykowego wyzwolenia i muzyki w szerokim rozumieniu od ciężkich odmian rocka po rap. Nie można też zapomnieć o tradycyjnych samochodach, lśniących motocyklach czy tematyce sportowej.


fototapety dla nastolatki

tapeta komiks

Piękna fototapeta z motywem komiksowej, płaczącej kobiety. Tapetę z nowoczesną grafiką, polecamy do dekoracji pokoju nastolatki.

fototapety kosmos

tapeta układ słoneczny

Fantastyczna fototapeta z motywem układu słonecznego. Kosmiczna dekoracja, będzie świetną ozdobą do pokoju młodzieżowego.

 

Tapety młodzieżowe i ich zróżnicowanie – jaki wzór wybrać

Zróżnicowanie tapet młodzieżowych jest też również warunkowane wiekiem, bowiem pojęciem młodzieży obejmuje się zarówno czternastolatka jak i poważnego studenta. Im młodsi właściciele tym więcej ekstremów w dekoracjach, a więc wielkie fototapety o tematyce kosmicznej, nocny krajobraz Nowego Jorku wypełniający całą ścianę, albo gigantyczny, skąpany w płomieniach czerwony samochód wyścigowy. Zależnie od płci tapety młodzieżowe podkreślają też zainteresowania od motoryzacyjno-sportowych u chłopców po słodkie, zakupowo-romantyczne u dziewcząt.

Mniej ekstrawaganckie będą wzory przeznaczone dla starszej młodzieży, powoli wkraczającej w wiek dorosły. Być może podkreślają one jeszcze zainteresowania sportowe, czy romantyczne w przypadku dziewcząt, ale są już znacznie mniej.

W sypialni dziewczęcej nie zdziwi na ścianie delikatny motyw różyczek a u młodego mężczyzny tapeta z motywem nawiązującym do technologii komputerowej. Warto pamiętać, ze tapety młodzieżowe nie stanowią zamkniętej kategorii, a jej definicję tworzą sami użytkownicy, którzy mają odmienne charaktery, fascynacje i znajdują się na nieprzewidywalnym etapie rozwoju pomiędzy dziecięctwem a dorosłością.

Zobacz również:
http://art-newmedia.com/news/show/19.html – obrazy tryptyki
http://art-newmedia.com/news/show/11.html – plakaty motywacyjne
http://art-newmedia.com/news/show/13.html – obrazy, fototapety zebry

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

8 + 14 =

tapety tancerze

foto-tapeta tancerka

Modna foto-tapeta z motywem ulicznej tancerki, w turkusowych spodniach. Taneczna tapeta, będzie idealną ozdobą ścian w pokoju nastolatki.

fototapety dla nastolatków

tapeta stadion piłkarski

Cudowna fototapeta z motywem stadionu piłkarskiego. Dekorację polecamy do pokoju nastolatka, fana Barcelony.

dekoracje ścian do pokoju młodzieżowego

zobacz w sklepie