Z powodu przerwy technologicznej dostawa fototapet może się nieznacznie wydłużyć.

Fototapety krajobrazy sklep

Pejzaże zaliczane są zapewne do najpopularniejszych i zarazem najbardziej uniwersalnych obrazów, jakie wykorzystuje się w dekoracji wnętrz. Ich szczególną cechą jest ogromne zróżnicowanie zarówno w dziedzinie kolorystyki, jak i nastroju czy kompozycji. Panorama gór to klasyczny przykład kompozycji otwartej o układzie pasowym, najczęściej pozbawionej centralnego punktu, na którym spoczywa oko obserwatora. Wąski strumień czy widok torów kolejowych ciągnących się gdzieś wgłęb obrazu to przykład kompozycji opartej na punkcie centralnym, do którego kieruje się zawsze wzrok obserwatora. Każda z nich nieco inaczej oddziałuje na wnętrze.

Fototapety krajobrazyFototapety krajobrazy to także niezwykle zróżnicowana kolorystyka. Jesienny las skąpany w południowym słońcu, żywo zielona barwa trawy nad górskim strumieniem, błękitne niebo w środku upalnego lata czy złote łany pszenicy w sierpniu na polu to przykłady kompozycji niezwykle barwnych, wprowadzających do wystroju ogromny ładunek radości, dobrego nastroju, ożywiające wnętrze, dlatego fototapety z takimi wizerunkami idealnie sprawdzają się w aranżacjach spokojnych i stonowanych. Kolorowe krajobrazy to także sposób na rozświetlenie i optyczne ogrzanie pomieszczenia.

Krajobraz to jednak nie tylko barwy. Przeciwieństwo kolorów stanowi surowy, pozbawiony liści zimowy zagajnik czy bagienne zarośla zanurzone w porannej mgle. Te ostatnie tworzą charakterystyczny klimat tajemniczości z niewielkim akcentem niepokoju podpowiadanym przez wyobraźnię. Mogą one stanowić dopełnienie wnętrz w odcieniach szarości, bieli i czerni z niewielkim dodatkiem mocnego kolorowego akcentu. Mogą też być przeciwwagą dla żywych barw wnętrza. Pewną odmianą są kompozycje wykonane w sepii.

Fototapety krajobrazy to także szczególne okno na świat. Odpowiednio dopasowane do wnętrza potrafią sprawić wrażenie, że pokój został pozbawiony ścian. Ogromne pole dojrzałego zboża ujęte w ramy zielonych czy żółtych zasłon dla obserwatora stanie się szerokim przejściem na łono natury. Fototapeta z lasem, szeroką plażą, rozległym jeziorem czy wielką łąką ograniczoną górami na odległym horyzoncie to sposób na otwarcie pokoju, wpuszczenie do niego powietrza, słońca i przestrzeni, która pozwala swobodnie oddychać. Wykorzystane w nieco mniejszym formacie mogą być też wspomnianym oknem na świat.
... więcej » « mniej Fototapety krajobrazy na Twoją ścianę

2

Uwaga! Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Wymagane jest zaakceptowanie polityki prywatności. Kliknij tutaj, aby zaakceptować i zamkąć ten komunikat.