Z powodu przerwy technologicznej dostawa fototapet może się nieznacznie wydłużyć.

Ozdoby do kuchni

Nowoczesne kuchnie zdecydowanie wyglądem odbiegają od tych, jakie znamy sprzed kilkudziesięciu lat. Nowe standardy budowlane oraz możliwość inwestowana we własny dom jednorodzinny stwarzają okazję do kreowania pomieszczeń znacznie większych, przestronnych i - dzięki dużym oknom - jaśniejszych. Tam, gdzie do dyspozycji pozostaje spora przestrzeń pojawia się też znacznie więcej możliwości wyposażenia oraz tworzenia ciekawych aranżacji. W nowoczesnych kuchniach coraz częściej swoje miejsce znajduje kolorowa dekoracja, która tworzy design zupełnie odmienny od znanej sprzed pół wieku szarej nudnej rzeczywistości kuchennych wnętrz.

Kolorowe, designerskie dekoracje pozwalają zupełnie inaczej spojrzeć na wystrój tego wnętrza. Kuchnia przestaje już być przetwórnią żywności czy pomieszczeniem gospodarczym, w którym wykonuje się wiele domowych prac. Staje się pięknym, przyjemnym w obcowaniu wnętrzem, pozwalającym nie tylko na wygodną pracę, ale również na delektowanie się przyjemnymi wrażeniami wizualnymi. Być może wynika to z faktu, że duże pomieszczenia bardziej sprzyjają koncentrowaniu się w nich życia rodzinnego, włącznie z codziennym spożywaniem posiłków w specjalnie wydzielonym aneksie jadalnym. Dekoracje sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przyjazne i skłaniające do przebywania w nim.

Ozdoby do kuchni


Na nowoczesnych dekoracjach do kuchni powracają
nie tylko kolory, ale również nietypowe dla tego typu wnętrz wzornictwo. Nie brakuje oczywiście motywów nierozerwalnie związanych z jedzeniem, ale znacznie więcej jest tych, które z kuchnią nie mają wiele wspólnego. Najnowsze trendy dekoratorskie dopuszczają mnóstwo ciekawych rozwiązań włączając w to również takie, które tworzą bardzo określony styl wnętrza, nawiązując do lat 50-tych ubiegłego wieku, kiedy dominowała sztuka pop-art i komiksy. Nie brakuje również motywów industrialnych, jak nocne panoramy miast czy mosty oraz klasycznych wzorów kwiatowych, pejzaży i kompozycji abstrakcyjnych.

Dekoracje w kuchni mogą się znaleźć wszędzie. Po okresie popularyzacji oklein meblowych do wykończenia kuchennych szafek naklejki zadominowały także na lodówkach, drzwiach wejściowych czy innych elementach wyposażenia. Całkowicie nowym trendem jest wykorzystanie naklejek i fototapet w zastępstwie płytek ceramicznych umieszczanych nad kuchennymi blatami. Taką możliwość stwarzają zupełnie nowe materiały, gwarantujące większą trwałość i odporność dekoracji. Fototapety z klejem od strony nadruku umieszcza się też pod szklanymi panelami tworząc ozdobę efektowną i wytrzymałą. Dodatkowym atutem jest też znacznie mniejszy koszt i łatwość umieszczana na ścianie, lodówce czy szafkach.
ozdoby do kuchni
... więcej » « mniej

2

Uwaga! Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Wymagane jest zaakceptowanie polityki prywatności. Kliknij tutaj, aby zaakceptować i zamkąć ten komunikat.