Z powodu przerwy technologicznej dostawa fototapet może się nieznacznie wydłużyć.

Fototapety ścienne aranżacje, krajobrazy

Fototapety należą do dekoracji, które obecnie przeżywają swoją drugą młodość, a po długim okresie zalegania na półkach znów stają się pomysłem na ciekawe aranżacje wnętrz. Popularność fototapet znana była w latach 70-tych i 80-tych, kiedy sztampowe i schematyczne socjalistyczne mieszkania w domach z wielkiej płyty wręcz domagały się jakiegoś urozmaicenia. Taki sam rozkład pokoi i standardowy zestaw mebli sprawiały, że dominowała monotonia, a wizerunek lasu lub tropikalnej plaży był idealnym sposobem na zmianę.

Fototapety ścienneTe dawne fototapety ścienne nie należały do doskonałych. Z jednej strony kolekcja wzorów była bardzo ograniczona, a z drugiej fotografia cyfrowa i techniki drukowania znane obecnie dopiero stawiały pierwsze kroki, dlatego obrazy nie były też tak piękne, jak te współczesne. Dziś gama dostępnych wzorów zarówno tych realnych, jak i cyfrowych kompozycji abstrakcyjnych, kolaży, nietypowych kolorów uzyskiwanych dzięki komputerowym filtrom jest ogromna i jedynie wyobraźnia stanowi ograniczenie w produkowaniu ciągle nowych kompozycji, nie tylko tych tworzonych z fotografii, ale też z pomysłowości grafików.

We wnętrzach fototapety można wykorzystywać wszędzie. Będą świetnym wykończeniem wielkiej pustej ściany w salonie, sprawdzą się, jako dekoracja przepierzenia czy ścianki działowej, mogą też urozmaicić wystrój kuchni czy łazienki. W przeciwieństwie do trendów sprzed kilkudziesięciu lat obecne aranżacje nie wymagają wcale zaklejenia obrazem całej ściany. Fototapeta może wypełniać wnękę, wykusz, przestrzeń między oknami, może tworzyć formę lamperii lub wypełniać pusztą przestrzeń między kuchennymi szafkami. Doskonale też sprawdzi się na suficie, ścianie wokół wanny lub powierzchni drzwi.

Szczególną rolę w tej dziedzinie dekoracji pełni jej tematyka, która wcale nie musi być adekwatna do charakteru wnętrza. W kuchni z powodzeniem może wyrosnąć las, zakwitnąć pęk tulipanów czy wyrosnąć nowoczesna architektura miejska. Na ścianie salonu nie będzie wcale razić kompozycja z owoców i warzyw, czy przepis na truskawkowy dżem. Wręcz przeciwnie – oryginalność jest modna i dobrze widziana w nowoczesnych wnętrzach. Poza tym fototapety ścienne mają też niezwykłe właściwości, dzięki którym pomieszczenie może zyskać na powierzchni, przestrzeni, świetle, harmonii lub dynamice.

Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni wzór - Fototapety ścienne
... więcej » « mniej
Fototapety ścienne zobacz ciekawe aranżacje

2

Uwaga! Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Wymagane jest zaakceptowanie polityki prywatności. Kliknij tutaj, aby zaakceptować i zamkąć ten komunikat.