Z powodu przerwy technologicznej dostawa fototapet może się nieznacznie wydłużyć.

Ciekawe fototapety i ozdoby do salonu kosmetycznego ale nie tylko

Salon nie jest pomieszczeniem typowym dla współczesnego domu, chociaż w ostatnich latach powraca powoli do łask szczególnie w domach jednorodzinnych i dużych apartamentach. Przez ponad pół wieku budownictwo z wielkiej płyty stawiało w tym zakresie spore ograniczenia, a biorąc pod uwagę przydziałową ilość pokoi na rodzinę trudno było nawet marzyć o posiadaniu salonu. Dziś możliwości są nieco większe i chociaż koszty mieszkań nie skłaniają do kupowania takich posiadających wiele zbędnych pomieszczeń, to można już sobie pozwolić na jeden pokój wspólny. Skoro salony powracają do łask warto pomyśleć o ich dekoracji, która powinna nie tylko zdobić, ale też spełniać określone standardy.

Ozdoby do salonu to bardzo szeroka gama dekoracji, obejmujących zarówno klasyczne obrazy, jak i fototapety, naklejki a nawet okleiny meblowe o całkowicie nowoczesnym wzornictwie. Pomimo znanych już form dekorowania, które stosowano nawet 50 lat wstecz dzisiejsze propozycje zdecydowanie różnią się podejściem do tematyki. Coraz rzadziej na ścianach można znaleźć klasyczne widoczki górskie czy zachody słońca, a w ich miejsce pojawiają się dynamiczne kompozycje abstrakcyjne, zabytkowa architektura, artystyczne spojrzenie na stare samochody, rowery czy motocykle, a nawet przykłady współczesnych dokonań cywilizacyjnych takie, jak samoloty, konstrukcje mostów czy szklane domy wielkich miast.

Ozdoby do salonu

Z założenia salon ma służyć codziennym spotkaniom rodzinnym po pracy i szkole, pozwalać na wspólne zajęcia, rozmowy, gry, oglądanie telewizji czy spotkania towarzyskie z przyjaciółmi. Pomieszczenie to jest wprawdzie miejscem odpoczynku i relaksu, ale nie służy do spania, dlatego jego wystrój ma być przyjemny, komfortowy i nastrajający do odpoczynku, ale nie wpędzający w senny, nostalgiczny nastrój. Wśród dekoracji do salonu znajdzie się wiele takich, które nie tylko nie usypiają, ale wręcz pobudzają do działania, a więc dynamiczne kompozycje abstrakcyjne czy takie pobudzające wyobraźnię. Szczególną gamę dekoracji tworzą te powstające przy użyciu najnowszych osiągnięć techniki, a więc idealne w formie cyfrowe pejzaże czy grafiki komputerowe.

Ponieważ salon ma służyć między innymi relaksowi i pozbywaniu się stresu wynikającego z szybkiego tempa życia i obciążającej pracy zawodowej idealnym tematem dekoracji do tego pomieszczenia będą te nawiązujące tematyka do SPA. Któż z nas nie marzy o przyjemnej kąpieli w wielkiej wannie z pianą, delikatnym, relaksującym masażu z olejkami aromatycznymi czy słuchaniu nastrojowej muzyki przy filiżance doskonałej kawy? Fototapety na ścianie salonu z motywem bambusowych pędów stworzą niezwykły klimat harmonii, nawiązując przy okazji do egzotyki i zieleni tak bardzo sprzyjającej relaksowi. Ciekawym rozwiązaniem są też fototapety i obrazy z kompozycjami łączącymi w sobie wodę, gładkie kamienie, kwiaty i aromatyczne olejki.
ozdoby do salonu
... więcej » « mniej

2

Uwaga! Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Wymagane jest zaakceptowanie polityki prywatności. Kliknij tutaj, aby zaakceptować i zamkąć ten komunikat.