Z powodu przerwy technologicznej dostawa fototapet może się nieznacznie wydłużyć.

Fototapety na okna, szyby

Dekorowanie szyb okiennych i wystawowych to trend, który pojawił się całkiem niedawno i zapewne jest związany ze współczesnymi możliwościami tworzenia specjalnych folii samoprzylepnych. W przeszłości zakrywanie szyb ograniczało się do ich zamalowywania biała farbą, co było często praktykowanym obyczajem przychodni lekarskich i salonów fryzjerskich. Specjalne folie samoprzylepne, na których można drukować obrazy kilkanaście lat temu zdominowały branżę reklamową, która w nowej rzeczywistości gospodarczej wchłaniała wszelkie pomysły na niepowtarzalność.

Fototapety na okna, szybyOstatnie lata to nie tylko znacznie większe możliwości, dzięki którym zaczerpnięte z reklamy folie trafiły do dekoratorów wnętrz, jako wyjątkowo praktyczny i dający duże możliwości materiał. To również pojawienie się nowej formy wnętrz z dużą ilością szyb nie tylko okiennych, ale również, jako ścianki boksów, drzwi czy panoramiczne okna. Tam, gdzie brak intymności i prywatności zarówno klient jak i podwładny czuje się niekomfortowo, dlatego oklejanie szyb stało się sposobem na wyeliminowanie tego problemu.

Kolejnym krokiem było pojawienie się fototapet okiennych. We współczesnych wnętrzach wykorzystywane są one, jako samoprzylepne firany, który mają formę lekko oszronionej folii z prześwitami w określonych formach. Kształty te tworzą fantazyjne wzory abstrakcyjne lub kompozycje roślinne. Innowacyjnym rozwiązaniem jest wykorzystywanie klasycznych motywów z fotografii nanoszonych na powierzchnię folii z zastosowaniem tylko częściowego krycia powierzchni. Dzięki tej technice powstaje obraz, który jest widoczny na szkle, a jednocześnie przepuszcza światło.

Fototapety na szyby znalazły też zastosowanie w kuchni. Tu pojawiły się, jako typowe obrazy drukowane na winylowym podłożu z tym, że warstwa drukowana pokrywana jest przeźroczystym klejem pozwalającym umieścić obraz pod szkłem. Szklany panel zabezpiecza powierzchnię druku, a kompozycja jest doskonale widoczna i może stanowić kolorową ozdobę wnętrza. Fototapety okienne to nowy wymiar dekoracji, coraz efektowniejszy i coraz doskonalszy, dzięki czemu zyskuje popularność nie tylko na sklepowych witrynach, ale również w aranżacji wnętrz mieszkalnych - Fototapety na okna, szyby
... więcej » « mniej
Fototapety na okna, szyby

2

Uwaga! Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Wymagane jest zaakceptowanie polityki prywatności. Kliknij tutaj, aby zaakceptować i zamkąć ten komunikat.