Ozdoby ścienne - praktyczne i na każdą ścianę

Dekorowanie wnętrz może przybierać bardzo różną formę od skomplikowanych i kosztownych boazerii, przez fototapety po znacznie tańsze a nie mniej efektowne naklejki.

naklejka w tym domu

Te ostatnie w postaci jednokolorowych ornamentów wtapiają się w całość aranżacji tworząc często niepowtarzalne wrażenie. Przykładowe rozłożyste drzewo czy też gałąź z małym stadkiem ptaków dopasowana kolorystycznie do wnętrza i ściany zajmując przestrzeń nad łóżkiem sprawia imponujące wrażenie. Z kolei w salonie szereg maszerujących z koszami na głowach afrykańskich kobiet lub zawzięcie dyskutujące o damskich sprawach seksowne kobietki mogą stać się centralnym punktem aranżacji wpływając na charakter wnętrza.

Ozdoby na ścianę w postaci naklejek, takie ozdoby nie są już rewolucyjnym wynalazkiem, bowiem takie dekoracje wykorzystuje się od lat.

Jest jednak pewna nowa kategoria naklejek, które stanowią przykład rozwiązania nowatorskiego i niezwykle designerskiego. Jeśli ktoś w swoim wnętrzu chce niedrogim kosztem i w kilka chwil stworzyć niepowtarzalną dekorację może sięgnąć po samoprzylepne wieszaki lub zegary. Być może analizując nazwę trudno sobie taką ozdobę wyobrazić, bowiem jak wieszak to nie samoprzylepny i jak naklejka, to nie wieszak. A jednak dzięki wyjątkowej pomysłowości pogodzenie tych dwóch elementów było jak najbardziej możliwe. Za ozdobę służy w tym wypadku dobrej jakości foliowa naklejka, a do zawieszania odpowiednio w nią wkomponowane haczyki.


zegary w motyl

zegar samoprzylepny motyle

Oryginalny zegar samoprzylepny w kształcie zegara z kukułką. Dekoracja jest bardzo prosta w montażu i dostępna w kilkunastu kolorach.

designerskie wieszaki

wieszak samoprzylepny kot

Zachwycający wieszak samoprzylepny w niepowtarzalnym kształcie. Praktyczna ozdoba przedpokoju przyda się na spotkania z koleżankami.

Na podobnej zasadzie, jak wieszaki, dekorują ścianę bardzo funkcjonalne zegary, złożone z nalepianego na podłoże motywu oraz niewielkiego mechanizmu zegarowego przymocowanego do ściany w odpowiednim miejscu. Mechanizm jest na tyle dyskretny, że nie zakłóca wizualnego odbioru naklejki, a jedynie ja dopełnia. To wzór jest tu najważniejszy i to on stanowi o charakterze wnętrza, a nie fakt, że jest on funkcjonalnym zegarem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie jest już problemem dopasowanie stylu zegara do stylu aranżacji, bowiem za tło dla wskazówek może służyć zarówno klasyczna tarcza, jak i wieża zegarowa czy dowolna inna naklejka, z którą da się taki mechanizm połączyć w całość kompozycyjną.

Wracając do wieszaków, których przykłady można znaleźć na stronie http://art-newmedia.com/naklejki_i_dekoracje_na_sciany/zegary_i_wieszaki.html tu również pojawia się szeroki margines dowolności wzorniczej. Oczywiście standardem są te naklejki, które przypominają formą prawdziwe stojące wieszaki, bo to właśnie one wskazują na funkcję dekoracji. Tam jednak, gdzie nie pasuje nieco staroświecki dodatek można w tym samym celu wykorzystać wspomnianą wcześniej gałąź z ptaszkami, drzewo czy jelenie poroże, na którym przymocowane haczyki pozwolą zawieszać ubrania czy drobne przedmioty. Tego typu dekoracja może się sprawdzić zarówno w przedpokoju, jak i w salonie, jako miejsce na torebki koleżanekozdoby na ścianę.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

7 + 15 =

zegary do jadalni i kuchni

zegar sztućce

Niepowtarzalny wieszak samoprzylepny z kuchennymi przyborami. Dekorację z zegarem polecamy przyozdobić ścianę w jadalni lub kuchni.

rama ścienna drzewo

ramka na zdjęcia w kształcie drzewa

Oryginalna rama ścienna w kształcie drzewa. W zestawie z naklejką otrzymasz zestaw pięciu czarnych ramek na rodzinne zdjęcia.

Piękne zegary i wieszaki samoprzylepne

zobacz w sklepie