Modne grafiki na ściany - najmodniejsze wzory w tym sezonie

Grafika to dziedzina sztuki, która wiąże się z czasami współczesnymi, a chociaż wytwory z tego gatunku powstawały już wiele lat temu, dopiero ostatnie lata sprawiły, że mają dziś swoje przysłowiowe pięć minut.

plakaty w tym domu

Dekoracje na bazie grafiki to przede wszystkim plakaty, ale nie te rozumiane w sposób znany z początków XX wieku, lecz nowoczesne, będące dziełami same w sobie, a nie tworami na potrzeby reklamy czy filmu. Sztuka plakatu jest dziś ważną dziedziną, która posiada swoich przedstawicieli – artystów tworzących dla samego tworzenia, a nie dla rozpowszechniania informacji. Jednym z jej odłamów są plakaty przeznaczone do dekoracji wnętrz.

Zaprezentowane na stronie http://art-newmedia.com/obrazy_cyfrowe/obrazy_i_plakaty_motywacyjne.html nowoczesne grafiki na ścianę to typowy przykład dekoracji z tej kategorii, przeznaczonych do wypełniania pustej przestrzeni i tworzenia określonego klimatu aranżacji. Decydują o tym zarówno napisy oraz zawarty w nich przekaz jak również sama kompozycja, będąca układem linii, plam i kolorów w określonej, starannie zaprojektowanej formie. W plakatach ważny jest każdy ich szczegół łącznie z formatem, tłem i delikatną, ale prostą oprawą, która jeszcze bardziej podkreśla nowoczesny styl. Plakat w dekoracyjnej złoconej ramie byłby sprzecznością sam w sobie.


grafika robię to dla siebie

Przepiękny plakat z motywacyjnym napisem, dekoracja będzie pięknie wyglądać w salonie z czerwonymi dodatkami.

plakaty graficzne

grafika po co sprzątać

Dekoracja w formie plakatu, oprawionego w ramę. Obraz z zabawną sentencją, każda Pani domu powinna mieć go w salonie.

Elementem decydującym o charakterze grafiki jest to, co sobą reprezentuje. Wśród przykładów kolekcji można znaleźć takie, które mają wymowę satyryczną, zabawną, wzbudzającą uśmiech obserwatora, ale i tego rodzaju kompozycje, które są poważne i stanowią wyrażanie wcale nie wesołych poglądów. Z drugiej strony zawieszenie w nowoczesnym lofcie plakatu z napisem „Fuck the system” nikogo nie dziwi, a nawet nie wzbudza politowania czy współczucia w stosunku do właściciela, bowiem taki napis jest niejako wpisany w industrialną kulturę, doskonale się z nią integrując. O wiele mniej szczerze w takim lofcie wyglądałaby grafika z napisem informującym o bomu pełnym dzieci, zwierząt i miłości.

Nowoczesne grafiki na ścianę to jednak nie tylko napisy, ale i rysunki, które nawiązują do komiksowej kultury lat 50-tych, kiedy rodzili się i zdobywali popularność marvelowscy bohaterowie, a także do sztuki pop art, wykorzystującej w swoich kompozycjach naturalne codzienne przedmioty ze słynną zupą pomidorową Campbell. Tego rodzaju dekoracje to typowe nawiązanie do stylu vintage, powracanie do przeszłości poprzez zastosowanie znanych przed pół wieku technik graficznych i stylów artystycznych. Ponieważ industrializm i lofty są także elementem takiego wracania do przeszłości grafiki komiksowe i pop art. doskonale spełnia zadanie dekoracji w takich miejscach.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

9 + 11 =

plakaty motywacyjne

plakat droga do sukcesu

Plakat z pozytywną sentencją, motywującą do działania. Dekoracja w przepięknej oprawie graficznej.

modne grafiki na ściany

plakat graficzny

Fantastyczna czarno-biała grafika, możesz ją zamówić jako plakat oprawiony w ramę czarną lub białą.

modne grafiki na ściany

zobacz w sklepie