Fototapety - najmodniejsze wzory

Fototapety są coraz bardziej doceniane i coraz częściej wykorzystywane w aranżacjach wnętrz. Wpływa na to z pewnością ich niepowtarzalny urok oraz wyjątkowe możliwości kreowania klimatu i wizualnej formy pomieszczenia.

fototapeta dmuchawce

Dzięki jednemu odpowiednio dobranemu obrazowi umieszczonemu na właściwej ścianie można optycznie zmniejszyć lub zwiększyć powierzchnię wnętrza, zmienić jego proporcje, rozjaśnić lub stworzyć nastrój, dodać tajemniczości albo podkreślić industrialny charakter. Odpowiedni motyw może też działać relaksująco, wyciszać w warunkach sypialni czy łazienki, albo pobudzać do działania, inspirować a nawet rozweselać.

 

Najpopularniejsze fototapety

Fototapety to bardzo szeroka gama motywów, wśród których znajdują się te modniejsze, częściej wybierane oraz te mniej popularne, choć równie efektowne, pasujące jednak do bardzo specyficznych aranżacji wnętrz lub w kolorach rzadziej wybieranych do salonów czy sypialni. Najpopularniejsze fototapety zaprezentowane na http://art-newmedia.com/fototapety_scienne_3d.html to przegląd wzorów, które cieszą się powodzeniem właśnie z uwagi na panujące obecnie trendy dekoratorskie, jak i z powodu ich walorów praktycznych. Wiele z nich świetnie sprawdza się w nowoczesnych, przestronnych pokojach i kuchniach.


fototapety prowansalskie

fototapeta lawenda

Przepiękna fototapeta z motywem lawendy na deskach, będzie doskonałym dodatkiem do sypialni urządzonej w stylu prowansalskim.

fototapety folklor

tapeta folkowe koguty

Urocza tapeta z motywem kolorowych, folkowych kogutów. Dekoracja z ludowym wzorem będzie pasować do każdego nowoczesnego wnętrza.

Wśród najpopularniejszych motywów znalazły się też te zaczerpnięte z folkloru. Kolorowe wycinanki na ścianie salonu lub sypialni uwarunkują równie mody ostatnio styl rustykalny, albo nieco odmłodzony i unowocześniony new folk. Jeśli mowa o stylu rustykalnym warto też wspomnieć o klimatach prowansalskich, również związanych tematycznie ze środowiskiem wiejskim, ale przesyconych zamachami i kolorami lawendowych pól. Nie można również zapomnieć o abstrakcjach będących wyjątkowo charakterystycznym przejawem nowoczesności, a przy okazji też uniwersalnych, bo dzięki wszechstronnej kolorystyce pasujących do każdego wnętrza.

Nowoczesne fototapety to przede wszystkim nowatorskie spojrzenie na wystrój wnętrza. Dekorowanie ścian papierowymi okleinami było praktykowane już wiele lat temu, jednak dopiero od niedawna na ścianie w salonie może zagościć zabytkowa uliczka w Wenecji, albo wyścigowy samochód spowity płomieniami i dymem. Do tych szczególnie ekstrawaganckich zaliczają się motywy nawiązujące do stylu vintage, stare rowery, zardzewiałe motocykle i kubańskie samochody na ulicach Hawany. Całkiem nowym i niezwykle popularnym trendem jest wykorzystywanie na fototapetach makrofotografii. Gigantyczne tulipany, podświetlone słońcem dmuchawce dodatkowo kolorowane komputerowo to niezwykłe, robiące wrażenie dekoracje.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

9 + 14 =

fototapety powiększające wnętrze

foto-tapeta betonowy tunel

Śliczna fototapeta z motywem betonowego tunelu. Wzór optycznie powiększy Twoje wnętrze, dodając kilka darmowych metrów.

fototapety mosty

fototapeta fioletowy most

Nowoczesna tapeta z motywem fioletowego Mostu Brooklińskiego. Modna dekoracja będzie świetnym dodatkiem na ścianie w salonie.

najpopularniejsze wzory fototapet

zobacz w sklepie