Obrazy z kwiatami - tryptyki, dyptyki, kaskady

Motywy kwiatowe należą chyba do najpopularniejszych, jakie od wieków towarzyszą człowiekowi na tkaninach, naczyniach i dekoracjach ściennych.

obrazy z kwiatami

Trudno jednoznaczne stwierdzić, co sprawia, że właśnie kwiaty są tak popularne i tak często wykorzystywane. Być może to ich rozmaitość, niepowtarzalność, bogactwo kształtów i kolorów, a może prosta potrzeba stałego kontaktu z naturą sprawiły, że dziś traktujemy je niemal, jako obowiązkowe na tkaninach, talerzach czy przedmiotach użytkowych. Kwiaty pojawiają się również bardzo często na obrazach tworząc kategorię dekoracji o wyjątkowo bogatym zastosowaniu i szerokiej gamie propozycji kolorystycznych, układów czy form takich kompozycji.

 

Kwiaty obrazy

Przykłady na stronie http://art-newmedia.com/kwiaty-obrazy-fototapety.html pokazują, że przedstawiające kwiaty obrazy dalekie są od ich zaszufladkowania. Pomimo podobnej tematyki każda z takich kompozycji posiada swój indywidualny charakter i cechy, dzięki którym może być przedstawieniem spokojnego subtelnego nastroju albo motywem dynamicznym, intensywnie oddziałującym na wnętrze i obserwatora. Pragnąc przekonać się o tej różnorodności wystarczy porównać ze sobą delikatne czerwone maki z dostojną szklarniową różą, albo subtelne, zmoczone poranną rosą konwalie ze szlachetną orchideą. Każdy z kwiatów cechuje się innym pochodzeniem i tym samym niesie ze sobą inne przesłanie.


obrazy tulipany

obraz białe tulipany

Piękny obraz z motywem białych tulipanów, będzie idealną dekoracją przedpokoju.

obrazy do salonu

obraz fioletowe kwiaty

Cudowny obraz z fioletowymi kwitami. Ozdobę polecamy do upiększenia salonu w stylu glamour.

Prezentujące kwiaty obrazy są dekoracjami do każdego rodzaju aranżacji. Miłośnicy wnętrz rustykalnych mogą sięgnąć po makowe łąki, rumianki i chabry lub też po delikatne wrzosy i lawendę. Ta ostatnia jest świetnym uzupełnieniem wnętrz skandynawskich, prowansalskich i francuskich. Konwaliowe motywy czy delikatne małe różyczki idealnie ozdobią pokój młodej dziewczyny lud subtelny kobiecy buduar a szlachetna róża to piękna, erotyczna oprawa małżeńskiej sypialni. Obrazy z kwiatowymi motywami mogą też wisieć w przedpokoju, łazience, a nawet kuchni, jeśli jej aranżacja jest skromna, a przeładowanie bibelotami i użytkowymi dodatkami nie przyćmi piękna obrazu.

Poza odniesieniem do stylu kwiaty na obrazach mogą również wprowadzać takie cechy, jak temperatura wnętrza, naświetlenie, dynamika czy wyciszenie, albo odrobina wesołości, jeśli kwiatowe kompozycje będą uzupełnione motylkami, dziecięca buzią ze słodkim uśmiechem czy też filiżanka aromatycznej herbaty i talerzem pełnym ciastek. Dzięki takim obrazom można wpływać na wystrój. W pastelowych wnętrzach szkarłatne róże staną się akcentem łamiącym nudę i monotonię, we wnętrza przeznaczonych do relaksu konwalie w wazoniku sprawią, że będzie ono jeszcze bardziej swojskie i przytulne, a wszędzie tam, gdzie przyda się ciepło i dużo światła idealnym dodatkiem okażą się słoneczniki.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

2 + 14 =

tryptyki kwiaty

tryptyk trzy irysy

Fantazyjny tryptyk z motywem wdzięcznych irysów, polecamy do wnętrza w kolorze różowym, fioletowym, niebieskim oraz szarym.

obrazy kwiaty

obraz makowe pole

Dekoracja jest reprodukcją obrazu. Widoczna jest struktura farby, przez co obraz bardziej przypomina malowany oryginał.

obrazy z kwiatami

zobacz w sklepie