Fototapety i naklejki panoramiczne

Panorama to pojęcie powszechnie znane, odnoszące się do specyficznej formy obrazów w kształcie wydłużonego prostokąta, z założenia prezentujących krajobraz lub architekturę miejską.

fototapeta do kuchni folk

W ujęciu dekoracyjnym do kategorii panoram można też zaliczyć wszelkiego typu kompozycje otwarte, które pozwalają na tworzenie nieproporcjonalnych dekoracji o wysokości kilkakrotnie mniejszej niż jej długość. Tego rodzaju ozdoby w postaci naklejek czy fototapet często bywają potrzebne w aranżacjach kuchennych lub łazienkowych, wypełniając wolne przestrzenie ścian i wizualnie kształtując wnętrze.

Warto pamiętać, że format dekoracji oraz jej układ na ścianie wpływa na to, w jaki sposób zmienią się proporcje wnętrza. Panoramy o pasowym, poziomym układzie wzoru sprawią, że kuchnia lub łazienka rozszerzą się i zyskają nieco więcej przestrzeni. Z kolei dekoracje o układzie pionowym wpłyną optycznie na wysokość pomieszczenia, co jest cennym rozwiązaniem w dużych wnętrzach. Kompozycje panoramiczne o rytmicznym, powtarzalnym układzie wzoru mogą być też umieszczane pionowo, jako wykończenie krawędzi okien lub drzwi czy też w innych miejscach wymagających podkreślenia.


laminat na kafelki

fotolaminat widelce

Prześliczna naklejka z motywem kolorowych sztućców. Ochronny laminat możesz przykleić na ścianie blisko zlewu, dekoracja jest wodoodporna oraz łatwo zachować ja w czystości.

most golden gate do kuchni

naklejka turkusowy most

Śliczna okleina z turkusowym mostem Golden Gate. Fotolaminat satynowy jest bardzo trwały i wodoodporny. Dekorację polecamy do montażu na kafelkach i meblach kuchennych.

Na stronie http://art-newmedia.com/fotonaklejki_na_drzwi_i_meble/panoramiczne.html znalazły się propozycje panoramicznych motywów naklejek, oklein meblowych i fototapet, które doskonale sprawdzą się, jako wąski, pasowy układ dekoracji w każdym z pomieszczeń. Do kuchni pomiędzy szafki czy na ich przednie drzwiczki można wybrać motywy kulinarne, kolorowe kompozycje owoców i warzyw, sztućce, rytmiczne motywy abstrakcyjne. Do kuchennych wnętrz o nietypowym wystroju znajda się także motywy architektoniczne w wersji współczesnej i zabytkowej, kompozycje roślinne, a nawet nowoczesne graffiti czy symbolika piłkarska.

Fototapety i naklejki panoramiczne mogą być nie tylko ciekawym dopełnieniem aranżacji salonu, pokoju młodzieżowego czy sypialni, ale również spełnią funkcję ochronną w tych miejscach, w których ściana jest narażona na ciągłe dotykanie i brudzenie. Kolorowy motyw w ciekawy sposób stworzy też atrakcyjną lamperię w miejscu, w którym wykonuje się prace związane z chlapaniem czy pyleniem mogące zanieczyszczać ścianę. Winylowa, często też laminowana powierzchnia naklejki to doskonała i wytrzymała ochrona, a dodatkowo możliwość zmywania bez szkody dla wyglądu dekoracji.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

8 + 4 =

naklejki na kafelki

naklejka warzywa na widelcu

Elegancka naklejka z warzywami i owocami na widelcach. Okleinę z kuchennym motywem możesz nakleić na ścianę przy zlewie, kafelki oraz kuchenne meble.

fototapeta jak kafelki Maroko

laminat jak kafelki Maroko

Zachwycająca okleina z motywem marokańskich płytek. Dekorację polecamy do ozdobienia przestrzeni między szafkami a kuchennym blatem.

wąskie fototapety i naklejki

zobacz w sklepie