Ozdoby do loftów - designerskie motywy na ściany

Pojęcie loftu w polskiej rzeczywistości funkcjonuje zaledwie od kilkunastu lach i chociaż za oceanem takie mieszkania są standardem od lat, to w naszych realiach pojawiły się dopiero z nową epoką. Z czego to wynika? Zapewne z jednej strony z dostępności pofabrycznych budynków, które w epoce socjalistycznej pracowały pełną parą, a dziś stoją opuszczone i gotowe do adaptacji.

dekoracje do loftu

Zapewne też nowej mody, która przyszła do nas wraz z otworzeniem zachodnich granic i możliwością podpatrywania, jak to robią inni, a przede wszystkim z dostępności materiałów. I wreszcie zapewne z powodu finansowych możliwości, bowiem wbrew pozorom i surowemu charakterowi mieszkań lofty to lokale drogie i uważane za bardzo wysoki standard.

 

Dekoracje do loftów

Skoro już mamy w Polsce lofty pojawiła się też potrzeba stworzenia odpowiedniej kategorii dekoracji, które będą pasować do takich wnętrz i podkreślać ich industrialny charakter. Styl loftu to styl surowy, czyli ograniczony do gołych nietynkowanych ceglanych ścian do metalowych legarów na suficie i często również prostych metalowych schodów wewnętrznych. Wysokie pomieszczenia oraz duże okna to dwie cechy dodatkowe. Prostota i industrialny fabryczny charakter nie są tu przejawem biedy i skromności, ale rodzajem designu, który ma podkreślać wolność typową dla świata artystów czy ludzi bojkotujących schematyzm i standardowe społeczne normy.


ozdoby do loftu

tapeta turkusowe zebry

Tapeta z turkusowymi zebrami na tle szarej cegły, będzie oryginalną ozdobą do wnętrza typu loft.

fototapety powiększające wnętrze

tapeta tunel powiększający

Przestrzenna fototapeta z motywem tunelu w stylu op-art, polecamy do upiększenia nowoczesnej sypialni.

Prosty styl loftu to również prostota dekoracji. Idealne będą tu fototapety, plakaty i inne dekoracje w typowym gatunki grafiki użytkowej, a więc kompozycje z napisami, symbolami nawiązującymi do wolności słowa, często nieco kontrowersyjne w treści. Grafiki powinny zachowywać umiar w kolorystyce ograniczając się do kompozycji czarno-białych lub z niewielkim akcentem barwnym. Ciekawą dekoracją do loftu będzie duża fototapeta z widokiem nowoczesnego miasta – zarówno w dzień, jak i w nocnej szacie. Ta druga wersja świetnie sprawdzi się, jako tło dla kącika sypialnianego. Doskonałe są też wersje komiksowe, albo fototapety z widokiem wnętrza hal fabrycznych czy obiektów przemysłowych.

Poza grafikami efektownym dodatkiem do loftu są wszelkiego typu wzory teksturowe, szczególnie te imitujące kamień, cegły czy deski. Decydując się na obrazy można z nich stworzyć niewielką galerię w nieregularnym układzie, wykorzystując proste ramki i zróżnicowaną wielkość kompozycji. Ciekawym dodatkiem do pustej ściany będzie też duży abstrakcyjny tryptyk, który swoją nowoczesność podkreśli podwójnie – tematyką i układem elementów. Kompozycja może być efektownym kolorystycznym dodatkiem do prostej bieli, czerni czy szarości wyposażenia. Jeśli marzeniem pozostaje klasyczny obraz, lepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie go w bardzo prostej ramie lub całkowicie bez jakiejkolwiek oprawy.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

4 + 8 =

dekoracje do loftu

foto-tapeta maki

Przepiękna fototapeta z makami na białej cegle, będą oryginalną dekoracją do wnętrza w industrialnym klimacie.

dekoracje ścian banksy

tapeta sprzątaczka Banksy

Modna tapeta z graffiti sprzątaczka Banksego. Dekoracje polecamy do salonu typu loft.

fototapety do loftów

zobacz w sklepie