Dekoracje do łazienki - najmodniejsze wzory

Łazienka to miejsce w domu, które traktowane bywa bardzo odmiennie zależnie od mieszkańców, ich charakterów i przekonań.

fototapety do łazienki

Wiele osób uważa, że jest to pomieszczenie gospodarcze, przeznaczone do wykonywania domowych prac i higieny osobistej, dlatego podczas jej urządzania nie przykładają wagi do tworzenia efektownego wystroju, a zwracają się głównie w kierunku funkcjonalności i możliwości łatwego utrzymania czystości. Ostatnie lata jednak i coraz większe możliwości dekoracji sprawiły, że na łazienkę patrzymy zupełnie inaczej traktując ją jak domowe sanktuarium, miejsce relaksu, jaki zapewnia kąpiel w aromatycznej pianie przy blasku świec i spokojnej muzyce. Dzięki dekoracjom możemy tworzyć w niej niepowtarzalny klimat.

Osoby, które sceptycznie podchodzą do pomysłu na dekorowanie łazienki powinny wyobrazić sobie siebie na leżaku w zadbanym ogrodzie, w sąsiedztwie szemrzącej fontanny, w cieniu dorodnych drzew oraz na tym samym leżaku w samym środku żwirowego wyrobiska. Otoczenie ma kardynalne znaczenie dla tego, jak odpoczywamy i w jakim zakresie pozbywamy się negatywnych emocji. Do własnych łazienek zazwyczaj jesteśmy przyzwyczajeni i nie zastanawiamy się, że mogłoby być lepiej, przyjemniej i bardziej relaksująco. Dlatego warto zajrzeć na stronę http://art-newmedia.com/woda-i-krople-naklejki-fototapety/ i zobaczyć, jakie motywy i jakie dekoracje są w stanie dokonać takiej zmiany.


naklejki na lustra

Praktyczna naklejka na lustro z abstrakcyjnym motywem. Folia z efektem piaskowanego szkła

fototapety do łazienki

fototapeta uliczka

Piękna fototapeta z kamienną uliczką w sepii. Dekoracja optycznie powiększy małą łazienkę.

Wśród łazienkowych propozycji znalazło się wszystko od fototapet, przez naklejki i okleiny po obrazy i szablony dekoracyjne, dzięki którym można zmieniać wnętrze. Możliwości są w tym zakresie ogromne, a każda z nich pozwala na kreowanie innego wystroju. Przykładowo fototapeta ze stylowym porośniętym czerwonym pnączem oknem umieszczona na ścianach dookoła wanny stworzy wrażenie niezwykłej łazienki z pałacowych wnętrz. Widok podwodnego świata czy plaży z czystym białym piaskiem przeniesie w tropikalne klimaty znane z leniwych letnich wakacji.

Do najbardziej uniwersalnych motywów łazienkowych dekoracji zaliczają się te z udziałem wody oraz kompozycje nawiązujące do SPA. Te ostatnie to przede wszystkim gładkie rzeczne kamienie, idealny miałki piasek, stojąca woda, zieleń, aromatyczne olejki, świece i suszone rośliny. Wszystko to nasuwa skojarzenia z relaksującym masażem, dłońmi śliskimi od olejków i uspokajającymi aromatami lawendy czy jaśminu, które sprawiają, że wszelki stres odchodzi w niepamięć. Obrazy, okleiny i fototapety z wodą, bąbelkami, kostkami lodu czy cytrusami działają też orzeźwiająco i odświeżająco.

Szukasz dekoracji w tym stylu? Napisz do nas

2 + 11 =

folia z efektem piaskowanego szkła

naklejka na szybę bonsai

Cudowna naklejka z motywem drzewka bonsai. Folią z efektem piaskowania szkła możesz, ozdobić kabinę prysznicową.

fototapety do łazienki

fototapeta kamienna uliczka

Fantazyjna fototapeta z motywem włoskiej uliczki. Ozdobę możesz nakleić na kafelki w łazience.

dekoracje ścian do łazienki

zobacz w sklepie